Reklama

Epidemia koronawirusa. Matura międzynarodowa odwołana

W roku 2020 z powodu epidemii koronawirusa na świecie nie odbędą się egzaminy pisemne matury międzynarodowej International Baccalaureate (IB). Co stanie się z uczniami, którzy w tym roku jej nie napiszą?

W roku 2020 sesja egzaminów pisemnych na maturze międzynarodowej miała się odbyć w dniach 30 kwietnia - 22 maja. W tym czasie uczniowie mieli zdawać kilkanaście egzaminów z sześciu przedmiotów.

"Nasi uczniowie, ich dobro i ich rozwój w późniejszych etapach życia, są naszymi priorytetami w obliczu tej niespotykanej pandemii - brzmi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej International Baccalaureate Organization. "Decyzja wydaje się w tej sytuacji najbardziej odpowiedzialnym i etycznym działaniem" - dodano.

Co w takim razie z uczniami? Zostaną ocenieni na podstawie już wcześniej otrzymanych stopni oraz materiałów, które składają się na ocenę końcową.

Reklama

Matura międzynarodowa to część międzynarodowego programu edukacyjnego International Baccalaureate. To dwuletni program nauczania na poziomie liceum ogólnokształcącego, realizowany w całości w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim, który zakończony jest egzaminem maturalnym.
Dyplom IB honorowany jest i uznawany za prestiżowy przez najlepsze uniwersytety na całym świecie.

W Polsce co roku do matury międzynarodowej przystępuje kilkuset uczniów z kilkudziesięciu klas realizujących program IB, na całym świecie jest ich ponad 50 tysięcy.

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy