Reklama

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie, który odbędzie się w powiecie chrzanowskim w gminie Babice - 11 sierpnia w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec. Koncert plenerowy w amfiteatrze na terenie skansenu rozpocznie się o godz. 17.00. Styl.pl jest patronem medialnym festiwalu.

W magicznej scenerii skansenu będziemy podziwiać nie tylko niezwykłych muzyków z Zespołu Marii Pomianowskiej, ale także tancerzy z Baletu Cracovia Danza we wspaniałych strojach i oryginalnej choreografii.

Nie od dziś wiadomo, że niepowtarzalność dzieł Moniuszki w znacznym stopniu wyrasta z inspiracji muzyką ludową. Program "Pan Moniuszko zaprasza do tańca" łączy elementy czysto muzyczne z tanecznymi, ukazując jak staropolskie instrumenty potrafią zagrać obok przaśnych oberków moniuszkowskie arcydzieła.

W zespole obok akordeonu, fletów i bębnów grają niezwykłe staropolskie fidele kolanowe. Były one rozpowszechnione na ziemiach polskich w czasach Stanisława Moniuszki by popaść w zapomnienie na początku XX wieku.

Reklama

Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. "biały głos". Całość wzbogacona będzie improwizacjami opartymi o melodyczne motywy moniuszkowskie.

Muzeum  Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie znajduje się u podnóża zamku Lipowiec. Na obszarze 5 ha rozmieszczono 23 obiekty budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich, z terenów położonych na zachód od Krakowa. Najważniejszymi obiektami są XVII wieczny kościół z Ryczowa i XVIII wieczny dwór z Drogini. Pośród ekspozycji na uwagę zasługują także oryginalne sprzęty codziennego użytku, warsztaty rzemieślników ludowych oraz klasa szkolna.

Bezpłatne wejście na teren skansenu na hasło "koncert" lub "Muzyka Zaklęta w Drewnie" od godziny 16.00.


Styl.pl/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama