Reklama

Idealnie dopasowane buty z Internetu? To możliwe!

Kupowanie butów w Internecie już nigdy nie będzie takie samo. A przynajmniej na portalu eobuwie.pl, który wprowadza dla swoich klientów innowacyjne udogodnienie. To pierwsza taka usługa i technologia w Europie oferowana na skalę masową.

Zakupy w sieci z zasady powinny oszczędzać nasz cenny czas. Niestety bywa i tak, że kupiony w e-sklepie towar okazuje się za duży lub za mały. Wówczas albo pogodzimy się z nietrafionym zakupem, albo zwrócimy zakupioną rzecz lub poprosimy o wymianę na odpowiedni rozmiar. To jednak znacząco wydłuża czas faktycznego nabycia przez nas produktu – zamówienie kuriera, który odbierze od nas paczkę, wypełnienie odpowiednich formularzy itd.

Zakupy bez zwrotów

Sklep eobuwie.pl 15 października w Warszawie oficjalnie zaprezentował usługę esize.me, dzięki której zapomnimy o kupowaniu niedopasowanych butów. Najważniejszym elementem esize.me jest zaawansowany technologicznie skaner, który wykonuje dokładny model stóp w formacie 3D, uwzględniając długość, szerokość, wysokość i tęgość stopy. Szczegółowe dane pomiaru wyświetlane są na monitorze urządzenia dotykowego. Cały proces skanowania stóp trwa zaledwie kilka sekund i jest całkowicie darmowy.

Reklama

Dane zapisywane są w systemie, który podczas robienia zakupów na eobuwie.pl dopasowuje buty do wymiarów naszych stóp.

- Sprzedając obuwie on-line największym naszym problemem jest to, że docieramy tylko do 10 proc. społeczeństwa. Dlatego nasza idea polegała na tym, by dotrzeć do pozostałych 90 proc. W tym celu robiliśmy praktycznie wszystko – szybkie wysyłki, darmowe zwroty, lepszej jakości prezentacja produktu. Jednak to nigdy nie oddawało pełnej możliwości przymierzenia butów, by dopasować rozmiar do stopy - mówi prezes eobuwie.pl Marcin Grzymkowski.

Wybieraj spośród 50 tysięcy modeli

Twórcy usługi wykonali skany ponad 50 tysięcy modeli butów, pochodzących od ponad 500 marek, dzięki temu poznali dokładną wewnętrzną architekturę każdego ze skanowanych butów.

- Dziś, dzięki nowej technologii całkowicie eliminujemy ryzyko związane z niedopasowaniem produktu. Ponadto ta technologia pozwala nam oszczędzać czas – nie musimy w sklepie mierzyć dziesiątek par butów, by dobrać te idealne. Możemy zrobić to o wiele szybciej skanując stopy i filtrując ofertę sklepu w Internecie – przekonuje Grzymkowski. - Pomysł pojawił się wiele lat temu, ale technologia nie pozwalała nam wtedy na jego wdrożenie. Dziś skanery dostępne w naszej usłudze wykonują niezwykle dokładne pomiary, dlatego jesteśmy pierwszą firmą w Europie, która wprowadza tę technologię na skalę masową - opowiada.

Technologia esize.me to bez wątpienia ogromne udogodnienie dla klientów robiących zakupy butów Internecie. Cały proces skanowania stóp, przesyłania danych do systemu, i wreszcie - rekomendacji odpowiednich butów na podstawie zebranych danych z modelu 3D naszych stóp, przebiega szybko i jest bardzo łatwy w obsłudze. Sklep internetowy eobuwie.pl to przykład, jak nowe technologie powinny ułatwiać nam życie, zwłaszcza, kiedy mowa o zakupach.

Do końca października w Polsce uruchomionych zostanie ponad 30 punktów, w których klienci będą mogli zeskanować swoje stopy technologią esize.me.


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama