Reklama

Irena Kamińska-Radomska radzi. Tak należy odmówić przyjścia na wesele

Sezon weselny powoli się rozkręca. Pary młode niecierpliwie oczekują na swój wielki dzień, który poprzedzony był wielkimi przygotowaniami. Co jednak, jeśli zostaliśmy zaproszeni na ślub i wesele, ale nie możemy się na nim pojawić? Podstawą jest kultura. Irena Kamińska-Radomska tłumaczy jak odmówić zaproszenia na wesele, aby nikogo nie urazić.

Zaproszenie na wesele każdorazowo powinniśmy traktować jako miły gest ze strony państwa młodych. To dowód na to, że pragną oni naszego towarzystwa w jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Jeśli jednak nie możemy się pojawić, postawmy na kulturalną odmowę.

Zobacz również: Sukienki na wesele dla pań po 50-tce. Najmodniejsze fasony

Jak grzecznie odmówić na zaproszenie na wesele?

Powodów odmowy przyjścia na wesele jest wiele - rozpoczynając od problemów finansowych, kończąc na braku osoby towarzyszącej. Każdorazowo pamiętajmy jednak, aby o fakcie naszej nieobecności poinformować państwa młodych z odpowiednim wyprzedzeniem. Kilka rad na kulturalną odmowę przyjścia na wesele ma mentorka uczestniczek programu "Projekt Lady" Irena Kamińska-Radomska.

Reklama

Zobacz również: Kryształy z PRL-u biją rekordy. Sprawdź, czy masz w domu skarb

Od reguły istnieją wyjątki

Specjalistka od savoir-vivre zaznacza jednak, iż od tej reguły istnieją wyjątki. Takim jest gość, który najzwyczajniej powinien pojawić się na weselu. Mowa o rodzicach pary młodej. Irena Kamińska-Radomska tłumaczy, iż przy okazji ślubu i wesela warto zapomnieć o wszelkich kłótniach, które zdarzyły się w rodzinie.

Kluczową kwestią jest dopilnowanie daty, do której należy potwierdzić lub odwołać swoją obecność. Tę młodzi umieszczają na zaproszeniu. Jeśli wiemy, że nie damy rady pojawić się na przyjęciu, poinformujmy parę młodą możliwie jak najszybciej. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji. Pamiętajmy bowiem, iż państwo młodzi są zobowiązani do rezerwacji i opłacenia miejsc. Z pewnością docenią oni nasze zdecydowanie, mając możliwość zaprosić na nasze miejsce kogoś innego.

Dobrym rozwiązaniem jest również spotkanie z państwem młodym osobiście i złożenie im życzeń, których nie będziemy w stanie przekazać w dniu ślubu.

Zobacz również: Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wesele
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy