Reklama

Reklama

Jakim rygorom podlega księżniczka Charlotte?

Kolejne doniesienia z pałacu Buckingham przekonują coraz więcej osób, że życie członków rodziny królewskiej ma niewiele wspólnego z bajką. Meghan i Harry do tego stopnia nie mogli znieść dusznej atmosfery pałacu, że "wypisali się z rodziny". Ale co z tymi, którzy choćby z racji wieku, nie mogą podjąć takiej decyzji? Jakim rygorom polega Karolina z Cambridge, czyli malutka księżniczka Charlotte?

Wymogi etykiety i dworskiego protokołu obejmują wszystkich członków rodziny królewskiej, także tych najmłodszych. Jak radzą sobie z ograniczeniami, które nawet dorosłym mogą uprzykrzyć życie? Czy dzieci z rodziny królewskiej mają swoje obowiązki i na ile mają szanse cieszyć się beztroskim dzieciństwem?

Ulubienica Brytyjczyków księżniczka Charlotte ma dopiero 6 lat, ale już obowiązuje ją sporo zasad dworskiej etykiety.

Języki obce

Charlotte będzie musiała opanować ich kilka.  Na razie uczy się hiszpańskiego pod okiem niani Marii Borello. W przyszłości będzie musiała opanować także francuski.

Reklama

Przy stole dla dzieci

Na imprezach wydawanych w pałacu dziewczynka nie może siedzieć przy stole z dorosłymi. Aby zająć tam miejsce, potrzebna jest umiejętność prowadzenia konwersacji i doskonała znajomość manier. Dla uroczej Charlotty nie ma taryfy ulgowej. Musi siedzieć przy stole dla dzieci.

Restrykcje dotyczące stroju

Jeśli dziwi was to, dlaczego Kate ubiera swoją córkę w fasony z połowy ubiegłego stulecia. Odpowiedź jest prosta, to nie są osobiste upodobania ani matki ani córki. Strój Charlotty wynika z protokołu, który definiuje jego detale dość szczegółowo. Sukienki muszą mieć odpinane kołnierzyki i kolorystycznie komponować się ze strojem Kate, buciki muszą mieć klasyczny fason. Zwróciliście uwagę, że dziewczynka zawsze ma kokardki we włosach? To także nie jest przypadek!

Księżniczka w znajomych

Księżniczka nie będzie mogła też założyć tiary aż do dnia swojego ślubu. Nie jest to zbyt dotkliwy zakaz, w końcu większość kobiet nie zakłada jej przez całe swoje życie, ale kolejna reguła jest o wiele bardziej przykra. Dziewczynka nie będzie mogła zakładać prywatnych kont w mediach społecznościowych. Nici z dzielenia się fotkami i dodawania do znajomych. Chyba, że jest się tak niepokornym duchem jak Harry. Miał on na Facebooku tajne konto pod pseudonimem Spike Wells w latach 2008-2012, a na nim 400 znajomych (w tym sporo celebrytów). Harry’ego przyłapano i konto zostało usunięte.

Królewska postawa

"Nie garb się" to zdanie, które słyszy większość dzieci, ale w przypadku księżniczki o zlekceważeniu tego polecenia nie może być mowy. Członkowie rodziny królewskiej od dzieciństwa uczeni są panowania nad ciałem. Muszą umieć zachować właściwą postawę, w odpowiedni sposób poruszać się i siedzieć. Charlotte będzie musiała nauczyć się pięknie dygać i machać ręką w geście królewskiego pozdrowienia. Tak naprawdę tę ostatnia umiejętność już opanowała. Chętnie ją stosuje i  budzi powszechny zachwyt.

Czytaj też:

Tragiczne losy matki księcia Filipa!

 Historia miłości w Pałacu Buckingham!

Oto najlepiej ubrana królowa!

Księżniczka Eleonora wchodzi do gry!

Oryginalny płaszcz księżnej Kate spodobał się kobietom

Księżna Kate dała Meghan sekretny znak?

Jill Biden i ukryte znaczenie jej stylizacji

Haftowała suknie Meghan i Kate. jest na progu bezdomności


Zobacz także:
Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy