Justyna Kopińska, Z nienawiści do kobiet

Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki.

Styl.pl
Justyna Kopińska, "Z nienawisci do kobiet"
Justyna Kopińska, "Z nienawisci do kobiet"Styl.pl/materiały prasowe

Zbiór reportaży "Z nienawiści do kobiet" to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.

Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst "Ksiądz pedofil odprawia dalej" to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż "Z nienawiści do kobiet" pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.

Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień,  a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

 Premiera: 8.03.2018

Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki "Z nienawiści do kobiet" (Wydawnictwo Świat Książki) - zbioru reportaży o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska - 8.03.2018 o 18:00 w Empik Junior przy Marszałkowskiej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Łukasz Orbitowski.

Justyna Kopińska - dziennikarka "Dużego Formatu", magazynu reporterów "Gazety Wyborczej", socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" oraz "Polska odwraca oczy".

Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii "Distinguished Writing Award" przyznawaną przez The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas