Reklama

Reklama

Karolina Gilon: Auta przestały już być typowo "męską" domeną!

Już od 20 stycznia na antenie Telewizji Polsat w nowym programie „SAFETY LAB bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” Karolina Gilon sprawdzi, jakimi kierowcami są Polacy i co wiedzą o bezpiecznej jeździe. A jak za kierownicą czuje się ona sama?

Jak zareagowałaś na propozycję poprowadzenia programu skierowanego do kierowców? To chyba dla ciebie zupełnie nowy temat?

- Uwielbiam nowe wyzwania i zawsze jestem otwarta na ciekawe propozycje. To najbardziej lubię w pracy w telewizji - ciągle mogę uczyć się czegoś nowego i wykorzystywać już zdobyte doświadczenia, w projektach, z jakimi nie miałam do tej pory do czynienia. Ten dreszczyk adrenaliny jest mi potrzebny jak tlen!

To znaczy, że lubisz nowinki motoryzacyjne? Interesujesz się samochodami?

- Jasne, że lubię! Myślę, że wielu facetów byłoby zaskoczonych tym, jak długo potrafię gadać o samochodach i wszystkim, co związane z motoryzacją. Zresztą, wiele moich koleżanek podziela tę pasję, dziewczyny znają się na rzeczy! Cieszę się, że fajne auta przestały już być typowo "męską" domeną.

Reklama

Wolisz być kierowcą niż pasażerem? Jazda samochodem sprawia ci przyjemność?

- Uwielbiam jeździć autem, więc kiedy tylko mogę, to wybieram fotel kierowcy. Jazda autem, bycie w trasie, kojarzy mi się z wolnością i niezależnością. Oczywiście teraz nie mam aż tyle czasu co kiedyś na długie wycieczki autem, ale nawet jazda po mieście sprawia mi frajdę. No, chyba, że stoję w korku, ale wtedy urządzam sobie w aucie własny koncert! (śmiech)

Uważasz się za dobrego kierowcę?

- Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to dla mnie podstawa bycia dobrym kierowcą. Mam szybkie auto o dużej mocy, ale wiem, że nie jestem na drodze sama. Niestety, wciąż zdarza się, że kierowcy zapominają podczas jazdy, że to gra zespołowa. Dlatego programy takie jak "SAFETY LAB bezpieczeństwo ma pierwszeństwo" są tak ważne!

Każdemu kierowcy zdarzają się jednak drobne potknięcia... Jak jest u ciebie, masz na koncie jakiś mandat?

- Mandat?! Moja mama będzie to czytać, nic nie powiem! (śmiech)

A jak wspominasz swój egzamin na prawo jazdy? Stresowałaś się czy była to tylko formalność?

- Egzamin na prawko wspominam bardzo przyjemnie. Zero stresu. Wypatrzyłam starszego pana egzaminatora, który wzbudził we mnie zaufanie i poczułam, że z nim to się może udać! (śmiech) Poszło gładko jak po maśle. Cały egzamin praktyczny trwał może w sumie jakieś 20 minut!

Do kogo skierowany jest program "SAFETY LAB bezpieczeństwo ma pierwszeństwo"?

- Nasz program skierowany jest przede wszystkim do kierowców. Chcemy sprawdzić, jakimi kierowcami są Polacy i czy naprawdę wiedzą wszystko o bezpiecznej jeździe. Zweryfikujemy ich wiedzę i to, jak przestrzegane są na naszych drogach zasady bezpiecznej jazdy. Wszystko to podane będzie w przystępnej, rozrywkowej formule, więc myślę, że "SAFETY LAB bezpieczeństwo ma pierwszeństwo" to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Czy nauczyłaś się czegoś nowego w programie?

- Myślę, że w czasie pracy nad programem utwierdziłam się przede wszystkim w przekonaniu, że nigdy nie możemy przeceniać swojej wiedzy na temat bezpiecznej jazdy. Te informacje powinniśmy uzupełniać i odświeżać - zarówno jeśli jeździmy bardzo rzadko, jak i wtedy, gdy poruszamy się autem codziennie.

"SAFETY LAB bezpieczeństwo ma pierwszeństwo" od 20 stycznia 2022 roku w czwartki o godzinie 19:55 na antenie Telewizji Polsat

Zobacz także:

Ponad 30. tys. zakażeń. Nowe dane z ministerstwa zdrowia

Karolina Gilon: Nie boję się mandatów

Nowy rok, nowe mandaty - ile zapłacą kierowcy łąmiący przepisy

Jak bezpiecznie przmemierzać szlaki z dzieckiem

 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Karolina Gilon | Polsat | motoryzacja | bezpieczeństwo na drogach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy