Reklama

Reklama

Kobieta sukcesu - Mikayla Holmgren

Mikayla Holmgren to pierwsza kobieta z zespołem Downa, która w 2017 roku wystąpiła w konkursie piękności Miss Minnesota. Mimo że nie wygrała, to stała się rozpoznawalna i od tej pory niezmiennie udowadnia, że może wiele zrobić mimo przeciwności.

Zespół Downa to genetyczna niepełnosprawność. Osoby, które ją posiadają mają dodatkowy chromosom, który wpływa na ich organizm i wygląd. Są także narażone na wiele infekcji przez obniżoną odporność. 

Ludzie z taką przypadłością często są wykluczani z pewnych aktywności lub grup społeczeństwa. Chętnie spędzają czas z osobami posiadającymi trisomię, jednak potrzebują również kontaktu z grupami spoza tego kręgu.

Na szczęście coraz częściej biorą aktywny udział w różnych przedsięwzięciach, są zatrudniani do pracy i sprawiają, że społeczeństwo jest bardziej świadome i poznaje sposób w jaki funkcjonują. Dzięki temu przestają być odrzucani przez innych.

Przykładem takiej osoby jest Mikayla Holmgren. W 2017 roku zdecydowała się wystąpić w konkursie piękności Miss Minnesota. 

Reklama

Kobieta nie zdobyła tytułu Miss, jednak została uhonorowana specjalną nagrodą Spirit of Miss USA (Niezłomny Duch Konkursu Miss). Publiczność obdarowała ją owacjami na stojąco.

- Byłam w szoku, stałam na scenie, wyczytano moje imię i zalałam się łzami. To wielkie emocje - powiedziała Mikayla zapytana o uczucia towarzyszące podczas odbierania nagrody. 

Dziewczyna przez wielu została okrzyknięta najbardziej uśmiechniętą uczestniczką, która zaraża swoją radością.

Jej ogromną pasją jest taniec, Mikayla trenuje od szóstego roku życia, a swoimi występami dzieli się m.in na Instagramie. Tworzy również choreografie taneczne.

Została ambasadorką w fundacji Best Buddies, która tworzy możliwości tworzenia przyjaźni i integracji osobom wykluczonym ze względu na niepełnosprawności umysłowe.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mikayla Holmgren | zespół Downa

Reklama

Reklama

Reklama