Reklama

Książę Harry odebrał Elżbiecie II ostatnią szansę na poznanie wnuczki?

Brytyjska prasa przekazała smutne wieści dotyczące wątku spotkania królowej Elżbiety II ze swoją najmłodszą prawnuczką, Lilibet. Książe Harry nie zamierza się bowiem pojawić w Wielkiej Brytanii, ponieważ z wielu powodów nie może czuć się tam bezpiecznie.

Od momentu odłączenia się księcia Harry'ego i jego małżonki Meghan Markle od rodziny królewskiej, para przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. 4 czerwca ubiegłego roku na świat przyszło ich drugie dziecko, Lilibet. Jest tym samym najmłodszą prawnuczką królowej Wielkiej Brytanii, jednak monarchini do tej pory nie miała okazji poznać jej na żywo. Okazuje się, że prawdopodobnie ich spotkanie nie dojdzie do skutku.

Królowa Elżbieta II nie pozna swojej prawnuczki

Odkąd książę Harry i Meghan Markle kupili dom w Kalifornii, Wielka Brytania nie widnieje już w ich grafikach jako główna destynacja podróży. Książę ostatni raz oficjalnie odwiedził swój rodzinny kraj w lipcu ubiegłego roku przy okazji odsłonięcia pomnika ku czci jego matki, księżnej Diany. Rzecznik księcia poinformował, że nie weźmie on udziału w nabożeństwie upamiętniającym księcia Filipa, które odbędzie się 29 marca w Opactwie Westminsterskim.

Reklama

Prasa donosi, książę poinformował już swoją rodzinę o podjętej decyzji dotyczącej rezygnacji z wizyty w Wielkiej Brytanii wraz ze swoją żoną i dziećmi Archiem oraz Lilibet. Powodem ma być odmowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotycząca udzielenia ochrony rodzinie. 

Książę Harry podkreśla, że nie czuje się bezpiecznie w Wielkiej Brytanii, zatem brak ochrony przekreśla możliwość jego odwiedzin ojczyzny.

"To smutny stan rzeczy"

Źródło bliskie rodziny zdradziło prasie, że cała ta sytuacja jest dość przygnębiająca.

Dla schorowanej królowej Elżbiety decyzja jej wnuka musi być bolesna, bowiem szanse na to, że pozna swoją prawnuczkę, stają się drastycznie małe.

***

Zobacz również: 

Księżna Kate nie zapomni jak potraktowała ją Meghan. Jak zachowa się na Platynowym Jubileuszu?

Książę Karol tęskni za Meghan Markle? Dowód widać na zdjęciu!

Meghan Markle: kulisy jej batalii z rodziną. Teraz wyszło na jaw!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy