Reklama

Księżna Kate i książę William z dziećmi na świątecznej kartce. Zrobili to specjalnie?

Księżna Kate i książę William kultywują tradycję brytyjskiej rodziny królewskiej, jaką jest publikowanie i wysyłanie świątecznych kartek z wizerunkami członków monarchii. Co roku tworzone jest nowe zdjęcie i co roku widać, jak bardzo niektórzy z nich się zmieniają. Tym razem Kate i William zaskoczyli poddanych tym, jak urosły ich dzieci.

Tradycja bożonarodzeniowych kartek w rodzinie królewskiej. Trwa od ponad 100 lat

Księżna Kate i książę William co roku zaskakują poddanych i swoich fanów nową kartką świąteczną. Tradycja wysyłania świątecznych kartek przez rodzinę królewską do poddanych trwa od ponad 100 lat. 

 Zaszczepił ją ojciec królowej Elżbiety II, Jerzy VI, a sama królowa kultywowała ten zwyczaj przez wszystkie lata swojego panowania. Król Karol III wraz z księciem Williamem nie mają zamiaru odchodzić od tej tradycji. 

Właśnie opublikowali swoje kartki świąteczne na 2023 rok - król Karol III z królową małżonką Camillą, a książę William z księżną Kate i trójką ich dzieci. 

To właśnie kartka bożonarodzeniowa księcia Williama i księżnej Kate wywołała niemałe poruszenie wśród Brytyjczyków, a powodów było kilka. 

Zobacz też: Pierwsze takie wydarzenie w historii. Książę Karol zastąpił Elżbietę II

Reklama

Trudno uwierzyć w to, jak urosły dzieci. Księżniczka Charlotte to kopia ojca

Oczywiście poddani i fani co roku czekają, by ujrzeć księżną Kate i księcia Williama wraz z ich dziećmi na świątecznej kartce. Choć pojawiają się oni niekiedy wraz ze swoimi pociechami na różnych oficjalnych wydarzeniach, to zdjęcie publikowane w grudniu jest swego rodzaju podsumowaniem minionego roku. 

Widać na nich zawsze, jak bardzo szybko zmieniają się dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Pierwszy syn książęcej pary, książę George ma już 10 lat i z roku na rok staje się bardziej poważny na zdjęciach. Ulubieniec Brytyjczyków, najmłodszy syn Kate i Williama - książę Louis kradnie niemal zawsze całą uwagę na nagraniach, czy na zdjęciach. 

5-letni Louis zmienia się z miesiąca na miesiąc, stając się coraz większym urwisem, kradnąc tym serca fanów rodziny królewskiej. Księżniczka Charlotte w maju skończyła 8 lat i trudno, patrząc na nią, uniknąć porównań do ojca. To po nim odziedziczyła urodę, a w mediach można także często tym samym spotkać się z porównaniem samej Charlotte do jej babki - księżnej Diany. Na najnowszym zdjęciu jeszcze bardziej widać podobieństwo do babki i ojca. 

Zobacz także: Księżna Kate ma wielką bliznę na głowie. Tajemnica sięga jej dzieciństwa

Cała rodzina w białych koszulach. Wyjątkowy zabieg stylistyczny

W tym roku księżna Kate i książę William zdecydowali się na nietypowe zdjęcie świąteczne. Co roku publikują co prawda pozowane zdjęcia, ale w nieco luźniejszej formie - zdjęcia robione w ogrodzie na spacerze, zdjęcia z rodzinnego wyjazdu w góry, ale w tym roku było inaczej. 

Kate i William postanowili, że na kartce świątecznej pojawi się zdjęcie wykonane w fotograficznym studiu, wykonane przez Josha Shinnera. Cała rodzina na szarym tle pozuje w... białych koszulach. 

Element ubioru, jakim jest biała koszula został tutaj wykorzystany nieprzypadkowo. Przez to, że ma ją na sobie każdy członek rodziny na zdjęciu, podkreślają oni swoją więź i jedność, a to w ostatnich miesiącach jest bezcenne zwłaszcza dla Kate. 

Zobacz też: "The Crown" nie powinien być kontynuowany? Helena Bonham Carter komentuje

Wszystko przez nieprzychylne komentarze, które pojawiły się po publikacji najnowszej książki specjalisty od monarchii, Omida Scobiego. Opisał on w swoim dziele w dość nieprzychylny sposób zachowanie Kate, oskarżając ją nawet o zachowania nacechowane rasizmem. 

Do tej pory Kate i William nie odnieśli się do tych zarzutów, ale na każdym kroku starają się podkreślić, że są jednością i mogą na siebie liczyć. Tak było i tym razem, gdy założyli całą rodziną białe koszule. 

Często także osoby publiczne, które zostały popełniły jakiś błąd i są rozliczane z niego przez społeczeństwo, decydują się na modowy trik - założenia czegoś białego. 

Biały kolor to symbol czystości, niewinności i nowego początku. Nie bez znaczenia ta symbolika wpływa nierzadko na odbiór danej osoby przez resztę społeczeństwa. 

Najwidoczniej książę William i księżna Kate doskonale o tym wiedzą i właśnie dlatego biel dominuje na ich najnowszej kartce świątecznej. 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy