Reklama

Marzył o świeżej jajecznicy. W podróż dookoła świata wyruszył więc z kurą

Guirec Soudée to 24-latek, który kocha zwiedzać. Mężczyzna jakiś czas temu podjął zaskakującą decyzję i w podróż dookoła świata postanowił zabrać ze sobą kurę. Monika – bo tak nazywa się ptak nielot – doskonale odnajduje się w szybko zmieniających się warunkach. Dzielnie znosi jaja i dotrzymuje towarzystwa 24-latkowi.

Duet marzeń: Monika i Guirec zdobywają świat!

Guirec i Monika tworzą niezwykły duet podróżniczy. Mężczyzna ma 24 lata i pochodzi z Francji. Jest zapalonym podróżnikiem i od dawna pragnął wyruszyć w samotną wyprawę dookoła świata. Guirec jest również wielkim miłośnikiem jajecznicy. 

Marzył, by móc zajadać się ulubioną potrawą w czasie długich rejsów. Postanowił więc, że w podróż marzeń zabierze ze sobą kurę. Pomysł początkowo wzbudzał kontrowersje wśród jego znajomych, jednak 24-latek nie przejmował się komentarzami.

Kura, która towarzyszy Guirecowi w jego wojażach od 2014 roku, ma na imię Monika i pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Mimo że wiele osób nie wierzyło w to, że sprosta trudnym warunkom, doskonale radzi sobie w podróży. Razem z 24-latkiem zwiedza świat.

Monika dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Ile jaj znosi?

Reklama

Guirec Soudée wspólnie z Moniką serfuje, a nawet pływa. Francuz w rozmowie z mediami przyznał, że przed rozpoczęciem wyprawy walczył z wątpliwościami. Martwił się, że kura Monika nie sprosta trudnemu zadaniu, nie będzie umiała się zaaklimatyzować, a to niekorzystnie wpłynie na jej stan. 

Mężczyzna nie wiedział również, czy nioska mimo zmieniających się warunków będzie w stanie znosić jaja - a był to przecież jeden z głównych powodów, dla którego chciał zabrać ją ze sobą. Kura okazała się jednak doskonałym kompanem podróży - wiernym i żądnym przygód.

Kura Monika nawet w zimnych strefach klimatycznych, nie ma problemów ze znoszeniem jaj. W ciągu przeciętnego tygodnia znosi około sześciu jaj.  To doskonały wynik!

***

Przeczytaj również: 


Psy kochają świąteczne piosenki! Tak wynika z badań!

Bali z rekordowo niską liczbą turystów zagranicznych

Zobacz również: Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy