Reklama

Reklama

MocArty RMF Classic 2013 rozdane!

3 marca w restauracji "Concept 13", w domu handlowym VitkAc w Warszawie, wręczono po raz czwarty MocArty RMF Classic. Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.


Statuetki MocArtów RMF Classic otrzymali:Człowiek Roku: Ewa Błaszczyk - za przykład ogromnego hartu ducha i duszy, za niezwykły w dzisiejszych czasach altruizm i za determinację w walce o przetrwanie kliniki "Budzik". 

Wydarzenie Roku: Wystawa "Szuflada Szymborskiej" w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz pierwsza edycja Konkursu o Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej - za oryginalny pomysł pokazania w szufladach trudnego do zaszufladkowania świata Wisławy Szymborskiej i  za utrwalanie w nas szlachetnego przekonania, że wśród prozy życia poezja może  mieć bardzo wymierną wartość. 

Reklama

Muzyka Filmowa Roku: Tomasz Gąssowski za muzykę do filmu "Imagine"

Rzecz z Klasą: "Hyperion" - łazik marsjański z Politechniki Białostockiej

Po raz trzeci wręczona została nagroda specjalna Bo wARTo! - tym razem dla młodego aktora.  Zwycięzca - Dawid Ogrodnik - otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic. O pierwszą tego typu nagrodę w Polsce  ubiegali się kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i wykazali się wybitnymi osiągnięciami w sztuce aktorskiej. Zwycięzcę , spośród pięciu wytypowanych przez redakcję RMF Classic osób, wyłoniła  Kapituła  w składzie: Przewodniczący -  Janusz Gajos- aktor Agata Kulesza - aktorka Dorota Kędzierzawska - reżyserka i scenarzystka Leszek Dawid - reżyser i scenarzysta Tadeusz Sobolewski - krytyk filmowy. Mecenasem nagrody Bo wARTo!  i Mecenasem Głównym MocArtów RMF Classic jest marka W.Kruk. Nagrodę Bo wARTo! wręczył Przewodniczący Kapituły Janusz Gajos, a czek na 10 tysięcy euro Patrycja Hatalska - Dyrektor Marketingu Vistula Group, w której skład wchodzi marka jubilerska W. Kruk .

Kolejna nagroda dla Kobiety z Klasą, przyznawana corocznie przez Patrona Medialnego gali, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła tym razem w ręce aktorki - Kingi Preis.

W części artystycznej wystąpili (solo oraz w duecie) - wokalistka Monika Borzym i pianista Włodek Pawlik - laureat ostatniej edycji  Grammy Award za płytę jazzową. Włodek Pawlik podczas Gali MocArtów odebrał Platynową Płytę za nagrodzony Grammy album - "Night in Calisia".


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: MocArty | Ewa Błaszczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy