Reklama

Monika Horna-Cieślak jedyną kandydatką na Rzecznika Praw Dziecka. Kim jest 34-letnia blondynka?

14 grudnia 2023 kończy się kadencja obecnego Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka. Jak zadecydował marszałek Sejmu Szymon Hołownia, czas na zgłoszenie kandydatów na RPD był do 20 listopada. W związku z tym jedyną kandydatką na to stanowisko jest Monika Horna-Cieślak. Co o niej wiemy?

Monika Horna-Cieślak to jedyna kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. 27 listopada br. jej kandydatura została zarekomendowana przez sejmowe komisje edukacji, nauki i młodzieży oraz sprawiedliwości i praw człowieka. Kim jest zawodu, czym się zajmuje i jakimi osiągnięciami może się pochwalić?

Czytaj także: Kandyduje na Rzecznika Praw Dziecka. Zielone światło od komisji w Sejmie

Reklama

Kim jest Monika Horna-Cieślak?

Monika Horna-Cieślak urodziła się 5 grudnia 1989 r. w Grudziądzu. Zawodowo jest adwokatką, ale udziela się również jako aktywistka i działaczka społeczna.

W 2013 r. ukończyła z wyróżnieniem studia wyższe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na Wydziale Prawa i Administracji, zyskując tytuł magistra prawa. Potem przez dwa lata odbywała aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe dotyczące Profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży. Jest autorką i współautorką wielu artykułów i publikacji.

Ochroną praw dzieci Horna-Cieślak zajmuje się od dawna - w mianowicie odkąd skończyła 19 lat. Jej specjalizacja to udzielanie pomocy prawnej osobom młodym, tym którzy doświadczyli przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej. Ponadto podejmuje działania legislacyjne, szkoleniowe, a także zajmuje się koordynowaniem projektów edukacyjnych.

Zobacz też: Decyzja opozycji. Na Rzecznika Praw Dziecka rekomenduje M. Horną-Cieślak

Monika Horna-Cieślak - osiągnięcia zawodowe

Mimo młodego wieku Horna-Cieślak ma na koncie wiele zawodowych osiągnieć. Jest bardzo zaangażowana w misję niesienie wsparcia najmłodszym i nie zwalnia tempa. Jak do tej pory tworzyła kampanie społeczne, świadczyła indywidualne konsultacje i wsparcie dla klientów Centrum Pomocy Dzieciom w ramach współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Ponadto jest Członkinią Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, przewodniczącą Sekcji Praw Dziecka oraz członkinią Komisji ds. współpracy z sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Monika Horna-Cieślak stworzyła również program HELP Rady Europy. Ma swój niemały udział w wielu aktach prawnych tyczących się praw małoletnich, tzw. antyprzemocówki oraz ustawy Kamilka.

Adwokatka została wyróżniona w wielu konkursach i rankingach:

  • jest zwyciężczynią konkursu "Rising Stars — Liderzy jutra 2019"
  • uzyskała wyróżnienia w konkursie "Prawnik Pro Bono 2019"
  • znalazła się w gronie 25 najlepszych prawniczek w biznesie magazynu Forbes Women 2023 r.

Jaki styl ma Monika Horna-Cieślak?

Monika Horna-Cieślak jest blondynką o smukłej budowie ciała. Ze zdjęć jakie dostępne są w sieci oraz nagrań, które możemy obserwować w telewizji wiemy, że 34-latka ubiera się elegancko i z klasą - jak przystało na prawniczkę. Nosi zazwyczaj podkreślające sylwetkę garnitury w stonowanych odcieniach. Jeśli chodzi o makijaż, zawsze w sposób delikatny i subtelny podkreśla nim urodę. Ma proste włosy do ramion, delikatne pasemka i klasyczną grzywkę.  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy