Reklama

Reklama

"Neon Demon" w kinach

Jesteś piękna i masz w sobie "to coś" za czym szaleją mężczyźni i czego zazdroszczą ci kobiety. Przyjeżdżasz do neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę.

W Los Angeles poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany, i dziewczyny, które chcą się z tobą przyjaźnić. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to piękny sen? A może wstęp do prawdziwego koszmaru?

"Neon Demon", najnowszy film twórcy "Drive", to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne. Nowy film Nicolasa Windiga Refna, z odważnymi rolami Elle Fanning i Keanu Reevesa, to hipnotyczny thriller dla dorosłych, przypominający klimatem "Mulholland Drive" Davida Lyncha.

Reklama

Od wielu lat chciałem nakręcić film o pięknie, bo to coś, co otacza mnie w życiu - mówi Nicolas Winding Refn. Ma na myśli swoją żonę, reżyserkę Liv Corfixen ("My Life Directed by Nicolas Winding Refn"), dwie córeczki, a pewnie także rzesze aktorek i modelek, z którymi pracował kręcąc zarówno fabuły, jak i reklamy marek modowych (Gucci, YXL, H&M, Hennessey).

- Często widzę, jak piękno dodaje kobietom siły. Gdyby uznać piękno za walutę, to jej kurs ciągle rośnie, nigdy nie spada. Wzorce piękna pojawiają się i znikają w coraz szybszym cyklu, a nasza obsesja na jego punkcie staje się coraz silniejsza. W końcu może ona doprowadzić do jedynego w swoim rodzaju szaleństwa.

Dla ilustracji tej tezy NWR przytacza grecki mit o Narcyzie, który do tego stopnia zakochał się we własnym pięknie, że utonął, próbując pocałować swoje odbicie w wodzie.

Reżyser znany jest z tego, że jednocześnie podejmuje i przewraca do góry nogami popularne gatunki filmowe, na przykład dramat więzienny ("Bronson", 2008), historyczny film przygodowy ("Valhalla: Mroczny wojownik", 2010), thriller / film akcji ("Drive", 2011) czy kino zemsty ("Tylko Bóg wybacza", 2013). W przypadku "Neon Demon" kierowała nim podobna ciekawość: czy można jednocześnie złożyć hołd i sprzeniewierzyć się gatunkowi horroru?

"Neon Demon" w kinach od 22 lipca. Styl.pl jest patronem filmu.Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy