Reklama

Reklama

Nowa, niezwykła ambasadorka L'Oreal

Aimee Mullins to niepełnosprawna sportsmenka, modelka i aktorka. Kobieta nie tylko piękna, lecz także niezwykle zaangażowana i pełna entuzjazmu.

W karierze nie przeszkodziła jej hemimelia (wrodzona wada, polegająca na zaniku kości strzałkowej), na którą choruje od urodzenia, ani amputacja obydwu nóg, którą przeszła, gdy miała niespełna rok. Przeciwnie - dało jej to niezwykłą siłę i determinację.

- Czuję się szczęśliwa, dumna i wyróżniona tym, że dołączę do grona Ambasadorów L'Oréal Paris. Myślę, że razem dokonamy wielkich rzeczy - mówi Aimee. - Hasło L'Oréal Paris: "Ponieważ jesteś tego warta" jest pełne emocji. Mówi o pięknie jako sposobie doceniania i wiary w siebie, oraz wyrażania swojej osobowości. Wypowiedzenie go głośno naprawdę robi wrażenie - dodaje.

Reklama

Uznana sportmenka

Aimee Mullins to pierwsza kobieta używającą protez nóg, która wzięła udział w zawodach NCAA (National Collegiate Athletic Association - organizacji odpowiedzialnej za wszystkie imprezy sportowe na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych). W 1996 roku pobiła rekord świata w biegu na 100 i 200 metrów oraz w skoku w dal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atlancie.

Współczesna "Siłaczka"

Aimee wspiera liczne organizacje działające na rzecz promocji sportu wśród kobiet oraz pomagające osobom niepełnosprawnym powrócić do normalnego życia i aktywności fizycznej.

Jest laureatką wielu nagród. W 1997 roku otrzymała m.in. tytuł "Niepełnosprawnej Sportsmenki Roku", przyznawany przez organizację lekkoatletyczną USA oraz Special Achievement Award, nagrodę za wybitne osiągnięcia, przyznana przez Narodową Fundację na rzecz Szerzenia Wiedzy o Rehabilitacji - stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych)

Fascynująca modelka

Aimee współpracowała z brytyjskim projektantem Alexandrem McQueen. Podczas jego pokazów nosiła ręcznie rzeźbione protezy nóg wykonane z drewna jesionowego.

Jej unikalne piękno zafascynowało świat. Wywiady z Aimee ukazały się w wielu magazynach, m.in. Vogue, Elle, W, Harper's Bazaar oraz Glamour. W 1999 roku magazyn "People" ogłosił ją jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie.

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: niepełnosprawność | Monika Pietrasińska | l'oreal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy