Portal Roksa zniknął z sieci. Dyskusja na temat prostytucji nie cichnie

Portale podobne do zamkniętego niedawno Roksa.pl, które zawierają darmowe ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne wypierają „tradycyjną” prostytucję
Portale podobne do zamkniętego niedawno Roksa.pl, które zawierają darmowe ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne wypierają „tradycyjną” prostytucję123RF/PICSEL

Portal Roksa.pl został zawieszony z powodu "realizacji nakazu prokuratury"

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z białostocką Prokuraturą Krajową ponad rok temu zaczęli przyglądać się działalności jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzewali, że właściciel i osoby zatrudnione w tej małopolskiej firmie zarabiają ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 złotych. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa stałe źródło dochodu. Przez 15 lat tego procederu mogli zarobić ponad 40 milionów złotych.
O prostytucji zwykle mówi się niewiele. A szara strefa kwitnie w najlepsze...
O prostytucji zwykle mówi się niewiele. A szara strefa kwitnie w najlepsze...ISRAEL SUN/REPORTEREast News

Prostytucja w Polsce: status prawny i skala procederu

Wiele osób ze środowisk feministycznych jest zdania, że prostytucja nazywana także sex-pracą to zawód
Wiele osób ze środowisk feministycznych jest zdania, że prostytucja nazywana także sex-pracą to zawód 123RF/PICSEL

Ile zarabia się na anonsach w internecie?

Prostytucja wciąż budzi kontrowersje

Skoro jest tylu obrońców i obrończyń seksualności kobiet to może przy tego typu akcjach pomogą im szukać innej pracy bez strachu o to, co stanie jest jeśli nie będą mieć środków, aby opłacić podstawowe rachunki i się utrzymać. Wszystko ma swoje konsekwencje, a zostawienie tych osób samych to nie moralność.
Myślisz, że co się stało z tamtymi osobami? Magicznie znalazły inną pracę? W żaden sposób to nie pomogło tylko dołożyło problemów.
Czemu ma na mnie spadać obowiązek za to, że ktoś nie zabezpieczył się na ewentualność zastania bez dochodu z dnia na dzień, będąc świadomym, że w tej branży jest to możliwe, a nawet wielce prawdopodobne.
Czy pełna legalizacja prostytucji ułatwiłaby pracę kobietom świadczącym usługi seksualne w Polsce?
Czy pełna legalizacja prostytucji ułatwiłaby pracę kobietom świadczącym usługi seksualne w Polsce? 123RF/PICSEL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?