Reklama

Reklama

Premiera Volvo XC60 w Warszawie

Volvo XC60 to samochód, który cieszy się ogromną popularnością. Wcześniejsza generacja tego modelu znalazła prawie milion nabywców. W Warszawie odbyła się europejska premiera nowej wersji tego samochodu.

Modele nowej wersji można nabyć z jedną z pięciu wersji silnika: diesla 190 i 235 KM, benzynowych 254, 320 KM oraz hybrydy z 407 KM. Wszystkie mają napęd na cztery koła.

Wnętrze samochodu wykończone jest naturalnymi materiałami: skórą, metalem i drewnem. Charakterystycznym elementem jest drewniana listwa, która biegnie wzdłuż kokpitu - wykonana z jednolitego kawałka drewna.

- To piękny samochód, w którym przykładamy wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Naszą mocną stroną są innowacje pomagające kierowcom w bezpiecznym prowadzeniu samochodu i jego parkowaniu - mówi Anders Gustafsson, członek zarządu Volvo Car Group.

Reklama

Bezpieczeństwo, z którego słynie marka Volvo jest ważne też dla gości europejskiej premiery modelu XC60. Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc przyznaje, że jeździ Volvo prywatnie, ze względu na bezpieczeństwo rodziny. Wybrał model XC90, okrzyknięty najbezpieczniejszym samochodem świata.

- Ten samochód jest wyposażony w kolejną autonomiczną nowinkę - kiedy dojeżdża do przeszkody i już nie jest w stanie zahamować, przejmuje sterowanie i ją omija. Nie wiem, czy będę się dobrze czuł w takim momencie, ale kiedy czegoś nie zauważymy, czy coś będzie stało na drodze w ciemności, to może być bezcenna pomoc - mówi rajdowiec. - Autonomia samochodów, która coraz bardziej pokazuje, co potrafi komputer, niestety będzie nas zastępowała, będziemy coraz mniej potrzebni. Z punktu widzenia kierowcy sportowego jest mi przykro z tego powodu, ale z punktu bezpieczeństwa wiem o tym, że to nieunikniony postęp.

W Volvo XC60 zastosowano te same technologie, co w jego "starszym bracie" - Volvo XC90, np. płytę podłogową, ale przeskalowano je na potrzeby mniejszego samochodu. XC60 jest krótsze, ale ma szerszy rozstaw osi. Jest mniejsze, ale ma silniki o tej samej mocy, co nada mu bardziej dynamicznego charakteru. Jest pięcioosobowe, nie występuje - jak jego poprzednik - w siedmioosobowej wersji - opowiada Stanisław Dojs z Volvo Car Poland. - Ten samochód dotrze do serca osób, które zawsze Volvo lubiły, ale też i do tych, którzy o Volvo nigdy nie myśleli. To samochód, który otwiera ramiona Volvo szerzej.

- Spędzam w samochodzie bardzo dużo czasu i oczywiście jego bryła zewnętrzna jest dla mnie bardzo ważna, ale szczególnie cenię sobie komfort wnętrza, ergonomię rozmieszczenia tego wszystkiego, co jest mi we wnętrzu samochodu potrzebne i że to wszystko wygląda ładnie, solidnie i jest na pograniczu sztuki użytkowej - mówi prezenter telewizyjny Maciej Kurzajewski, który prowadził premierę Volvo XC60.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy