Reklama

Szał na kalendarze adwentowe. Ceny biją rekordy!

Z roku na rok są coraz bardziej popularne. Wierni klienci, żeby je kupić, wiele miesięcy wcześniej zapisują się na listy oczekujących. Kalendarze adwentowe mają umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Marki zaczynają tworzyć je już wiosną: liczy się bowiem nie tylko zawartość, ale także sposób jej podania. Jak prezentują się ceny kalendarzy adwentowych w roku 2021?

Kalendarz adwentowy: Co to takiego?

Kalendarz adwentowy to jedna z popularnych tradycji, dawniej kultywowana właściwie tylko przez najmłodszych. W pierwotnym założeniu miał przypominać o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia oraz o doniosłości narodzin Jezusa.

W tradycyjnej formie kalendarz ma postać pudełka składającego się z 24 ponumerowanych okienek. W każdej szufladce mieści się drobiazg (czekoladka,  cukierek,  mała zabawka, ozdoba choinkowa). Zabawa polega na tym,  by każdego dnia otworzyć tylko jedne drzwiczki.

Popularność kalendarzy adwentowych sprawiła jednak, że obecnie tę tradycję kultywują nie tylko dzieci, ale również dorośli. Kalendarze coraz rzadziej przypominają już klasyczne pudełka,  producenci dbają o to, by zachwycały formą i kusiły zawartością. 

Reklama

Luksusowe kalendarze adwentowe. Ceny zwalają z nóg

Z roku na rok rośnie popularność luksusowych kalendarzy adwentowych. Obecnie w sklepach online znaleźć można kalendarze dla miłośników: kosmetyków, najnowszej technologii, majsterkowania, biżuterii,  książek, zwierząt, a nawet erotyki. Influencerki za pośrednictwem social mediów chwalą się nowymi gadżetami i mini wersjami popularnych kosmetyków, które znalazły w kalendarzach poszczególnych marek. Fanatycy luksusu także bawią się w kalendarze. O swoich klientach w tym szczególnym okresie nie zapominają nawet domy mody.

Adwentowa zabawa dawno już przestała służyć radosnemu oczekiwaniu na święta. Koszt przeciętnego kalendarza, zawierającego słodycze i świąteczne gadżety to zazwyczaj około 200-300 złotych. 

Kosmetyczne kalendarze są nieco droższe, ich cena średnio wynosi od 300 do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od marki. Kalendarze biżuteryjne to jeszcze większy wydatek (od 1000 do 5000 złotych). Ceny kalendarzy z gadżetami elektronicznymi również potrafią być kosmiczne.

Kiedy kupić kalendarz adwentowy?

Mimo wysokich cen wiele osób decyduje się na zakup kalendarzy zawierających najczęściej miniaturki pełnowymiarowych produktów. Dla firm kalendarze to żyła złota. Popularne marki już wczesną wiosną kompletują produkty, które znajdą się w szufladach.

Luksusowe brandy już w sierpniu uruchamiają listy oczekujących. Klienci kupują kalendarze z wyprzedzeniem: dokonują przedpłaty i czekają na towar aż do listopada.

Oczywiście pod koniec listopada i początkiem grudnia również można zaopatrzyć się w kalendarze adwentowe. W sklepach online nie brakuje propozycji.

***
Przeczytaj również: 


Kiedy powinniśmy ubrać choinkę? Psycholodzy podzielili się radą

Ile kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej na święta? Znamy stawki

Boże Narodzenie 2021. Jaką sukienkę wybrać na Wigilię i święta?

Zobacz również: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Święta Bożego Narodzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama