Reklama

To zdjęcie Diany świat widzi po raz pierwszy. Młodziutka księżna zachwyca!

Chociaż od tragicznej śmierci księżnej Diany minęło już niespełna 25 lat, pamięć o "królowej ludzkich serc" jest ciągle żywa. Miłośnicy i fani Lady Di już od dziś mogą podziwiać ją na niezwykłej, niepublikowanej dotąd fotografii. Portret 27-letniej Diany Spencer autorstwa Davida Bailey’a jest częścią wystawy w londyńskim Pałacu Kensington.


Efekty wyjątkowej sesji zdjęciowej. Księżna Diana miała zaledwie 27-lat

Księżna Diana znana była z doskonałego wyczucia stylu. Zdjęcia przedstawiające jej kreacje do dziś inspirują kobiety na całym świecie, a także projektantów oraz gwiazdy.  Lady Di często brała udział w sesjach zdjęciowych, jednak efekty pracy nie zawsze były publikowane w mediach. Dziś, niecałe 25 lat po śmierci "królowej ludzkich serc" po raz pierwszy światło dzienne ujrzał wyjątkowy portret Diany.

Portret wykonał ceniony fotograf mody David Bailey w 1988 roku - Diana miała wówczas jedynie 27 lat. Zdjęcie oprawione w ramę to jeden z eksponatów wystawy organizowanej w Pałacu Kensington. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wystawy dla zwiedzających w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające prace nad umiejscowieniem portretu. Pierwsza żona księcia Karola wygląda na fotografii niezwykle dostojnie - jest spokojna i promienna.

Reklama

Niepublikowane dotąd zdjęcie przedstawia profil księżnej Diany. Lady Di patrzy w dal ze spokojem. Ma na sobie suknie zakrywająca jedno ramię.  Uwagę przykuwa także ozdobny kolczyk  w kształcie łezki.

Księżna Kate inspirowała się Księżną Dianą? Widać podobieństwo!

Dlaczego Pałac postanowił podzielić się wyjątkowym zdjęciem Lady Diany po ponad trzydziestu latach od jego wykonania? Wiele osób twierdzi, że  to symboliczny gest. Portret Diany, który zawisnął w Pałacu Kensington, przypomina jeden z portretów księżnej  Kate - wykonanych, by uświetnić jej 40. urodziny.

Ponadto, w ostatnim  czasie historia życia Lady Diany wyjątkowo często inspiruje twórców - zwłaszcza filmowców. Kirsten Stewart niedawno została nominowana do Oscara za rolę Diany w filmie "Spencer" w reżyserii Pabla Larraína.

Takiej wystawy jeszcze nie było! Co jeszcze można na niej zobaczyć?

Wystawa, którą od dziś można oglądać w Londynie, zatytułowana została "Życie w królewskim obiektywie". Wśród eksponatów znajdują się nie tylko zdjęcia członków rodziny królewskiej, ale także fotografie wykonane przez nich.

***
Zobacz również:

Księżna Kate świętuje 40. urodziny. Ma powody do radości!

Elżbieta II miała odstawić alkohol. Nie zrobiła tego!

Księżniczka Charlotte otrzyma nowy tytuł! Księżna Kate może być dumna z córki!

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana | lady di
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy