Reklama

Reklama

Wiktoria Bernadotte. Kim jest szwedzka następczyni tronu?

Obecnie królem Szwecji jest Karol XVI Gustaw, jednak po jego śmierci rządy obejmie najstarsza córka monarchy, Wiktoria Bernadotte, dla której przed laty zmienione zostało prawo do sukcesji. Kim jest księżna Västergötlandu, jak się ubiera i kto od lat jest wybrankiem jej serca?

Wiktoria Bernadotte urodziła się 14 lipca 1977 w Solnie i najstarszym spośród trzech dzieci króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i Sylwii Sommerlath. 

Chociaż ma młodszego brata, Carla Philipa, to właśnie ona jest dziedziczką tronu. Stało się to możliwe, po zmianie prawa w 1979, kiedy to w kraju wprowadzono zasadę primogenitury bez względu na płeć.

Księżniczka Wiktoria. Urodzona królowa?

Odkąd była dzieckiem, rodzina przygotowywała ją do roli królowej Szwecji. Jako 14-latka po raz pierwszy brała udział w oficjalnej wizycie państwowej i od tego czasu regularnie pojawia się na podobnych wydarzeniach. 

Dziś nie można jej niczego zarzucić. Zachowuje się nienagannie, jednak kiedy była młodsza, często uważano ją za dość kontrowersyjną postać szwedzkiej rodziny królewskiej. 

Było o niej głośno za sprawą problemów zdrowotnych. Stresowała się objęciem tronu, co mogło być jedną z przyczyn jej problemów z łaknieniem. 

Podjęła leczenie w sztokholmskiej klinice, studiując na Uniwersytecie w Uppsali. Później przyniosła się do Stanów Zjednoczonych, aby tam uczyć się i dojść do siebie. Wygrała z chorobą i dziś wspiera ośrodki, które pomagają innym w walce z podobnymi problemami. 

Księżniczka Wiktoria przez lata spotykała się z Danielem Collertem, jednak związek się rozpadł, a swojego obecnego męża, Daniela Westlinga poznała... na siłowni! 

Pomimo krytyki rodziny, kontrowersyjny związek z tzw. mężczyzną z ludu pozwolił jej jednak odnaleźć szczęście. Para wzięła ślub 19 czerwca 2010 roku, para wzięła ślub i doczekała się dwójki uroczych dzieci: księżniczki Estelle i księcia Oscara.

Reklama

Wiktoria Bernadotte ma fantastyczny styl

Wiktoria Bernadotte potrafi ubierać się modnie i z klasą. 

Jest jedną z najbardziej stylowych członkiń współcześnie panujących rodzin królewskich. Podobnie jak księżna Kate, Meghan Markle czy hiszpańska królowa Letizia, zawsze wie, jak zaprezentować się stosownie do okazji. 

Księżniczka Wiktoria łączy ponadczasowe trendy i to, co aktualnie jest na topie i często stawia przy tym na lokalne marki. 

Jej kreacje najczęściej są stonowane i proste, choć od czasu do czasu następczyni szwedzkiego tronu potrafi zaszaleć, zwłaszcza z dodatkami. 

Co myślicie o jej stylu? 

Czytaj również: 

Agnieszka Hyży pokazała zdjęcie z baby shower

Joanna Opozda kupiła pierwszą rzecz dla dziecka

Zobacz także: 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: wiktoria bernadotte

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy