Reklama

Reklama

Winona Ryder. Kleptomania zniszczyła jej karierę?

Winona Ryder była jedną z najpopularniejszych aktorek lat 90. Znajdowała się u szczytu sławy, kiedy przyłapano ją na próbie kradzieży. Później zniknęła na kilka lat z ekranów.

Winona Ryder dwadzieścia lat temu była wielką gwiazdą. Miała wszystko, czego potrzeba aktorce, aby zrobić światową karierę. Nie brakowało jej talentu ani urody. Piękność o porcelanowej cerze bardzo szybko podbiła serca widzów, stając się jedną z największych gwiazd Hollywood lat 90. Aktorka zdobyła nagrodę "Złotego Globu" i dwukrotnie była nominowana do Oscara. 

Na ekranie zadebiutowała w 1986 roku w "Lucasie". Popularność przyniosły jej takie produkcje jak: "Syreny", "Wiek niewinności" oraz "Drakula". W pamięci fanów artystki na zawsze pozostaną jej role z filmów Tima Burtona. 

Reklama

W "Soku z żuka" i "Edwardzie Nożycorękim była znakomita. W ostatniej z wymienionych produkcji zagrała u boku Johny'ego Deppa, który był jej pierwszym poważnym chłopakiem. Aktor zrobił sobie nawet tatuaż na cześć swojej ukochanej. Był to napis "Winona Forever". Parę łączyło gorące uczucie, ale rozstali się latem 1993 roku. 

Choć od dłuższego czasu nie są już razem, Winona Ryder nie wahała się, by stanąć w jego obronie, kiedy Amber Heard oskarżyła go o stosowanie wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Była miłość partnera oświadczyła w sądzie, że: "zna go jedynie jako dobrego człowieka".

***Zobacz także***

Będąc szczytu kariery, Winona Ryder nie stroniła od romansów. Oprócz głośnego związku z Johnnym Deppem aktorka ma na swoim koncie kilkuletni związek z Mattem Damonem. Para przez dłuższy czas sprawiała wrażenie szczęśliwie zakochanej, jednak ta relacja również się rozpadła. 

Aktorka w końcu odnalazła szczęście u boku projektanta Scotta Mackinlay'a Hahna, z którym jest związana od 2011 roku. Para nie ma dzieci, bo Winona Ryder zawsze miała inne priorytety. Wielokrotnie mówiła publicznie, że nawet nie myśli o założeniu rodziny, bo skupia się na karierze zawodowej. 

Zanim artystka się ustabilizowała, musiała sporo przejść. Jej gwiazda przygasła, kiedy w 2001 roku aktorkę przyłapano na próbie kradzieży w Beverly Hills. Mówiło się wtedy, że gwiazda prawdopodobnie cierpi na kleptomanię, a incydent był spowodowany właśnie tą chorobą. 

Sąd skazał aktorkę na prace społeczne i trzy lata w zawieszeniu. Winonie Ryder nie łatwo było się po tym pozbierać. Przez dłuższy czas nie grała w filmach. 

Na ekran powróciła dopiero w 2010 roku, pojawiając się w "Czarnym Łabędziu". W 2016 roku znów zrobiło się o niej głośno, ponieważ aktorka zagrała w popularnym serialu: "Stranger Things". 

Zobacz także:

***
#POMAGAMINTERIA Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka.


W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>
WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: gwiazdy | aktorka | Winona Ryder | historie z życia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy