Reklama

Zabytkowy zamek do kupienia za funta! Trzeba spełnić jeden warunek

Zamek Kinloch to potężna budowla w całkiem dobrym stanie. Wokół niej rozpościerają się malownicze widoki. XIX-wieczny obiekt, który znajduje się w Szkocji, można obecnie kupić za funta! Nieco ponad pięć złotych to wyjątkowo atrakcyjna oferta, ale chętni muszą spełnić jeden, istotny warunek! Czy ktoś się odważy?

Zamek Kinloch ma bogatą historię

Zamek Kinloch to wiktoriańska budowla położona na maleńkiej wyspie Rùm, znajdującej się na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Została zbudowana jako prywatna rezydencja dla Sir George'a Bullougha, potentata tekstylnego z Lancashire, którego ojciec  kupił wyspę,  by spędzać tam lato,  polując na dzikie zwierzęta i goszcząc znajomych. Zamek kilkakrotnie zmieniał właścicieli i w trakcie ostatnich lat trochę podupadł. Obecnie zajmuje się nim organizacja Scottish Natural Heritage, opiekująca się zabytkami . XIX-wieczny obiekt jest bowiem chroniony jako zabytkowy budynek kategorii A, a przynależące do niego  tereny znajdują się w narodowym wykazie znaczących ogrodów. 

Reklama

Dlaczego cena zamku Kinloch jest tak niska?

Zamek Kinloch można obecnie kupić za cenę jednego funta. To wyśmienita okazja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że budowla jest w całkiem dobrym stanie. Rezydencja wymaga jednak gruntownego remontu, który - jak to bywa w przypadku zabytków - najprawdopodobniej  pochłonie wiele czasu i środków. Warunkiem zakupu zamku za funta jest poświadczenie, że posiada się wystarczające fundusze, by wyremontować posiadłość w krótkim czasie. Nowy właściciel ma  również wspierać niewielką, lokalną społeczność oraz dzikie zwierzęta. Dzięki jego zaangażowaniu nieco zapomniana wyspa Rùm ma stać się atrakcją turystyczną Szkocji.  

Co ważne, remont zamku według wyliczeń ekspertów ma wynieść przyszłego właściciela około 20 mln. W konsekwencji, aby pokusić się o zakup posiadłości trzeba mieć "na koncie" minimum kilkadziesiąt milionów funtów.

Zamek Kinloch - kto mógłby tam mieszkać?

Wyspa, na której znajduje się Kinloch Castle, ma powierzchnię 104,63 km² i mieszka na niej zaledwie 20 osób głównie są to pracownicy agencji Scottish Natural Heritage  opiekujący się nią oraz ich rodziny. Posiadłość wydaje się idealna dla osób,  które cenią prywatność i kontakt z przyrodą.

Zamek Kinloch Castle ma bardzo bogato urządzonych pomieszczenia, które z pewnością przypadną do gustu osobom lubiącym przepych i bogactwo. Purpurowe ściany pokrywają myśliwskie trofea i osobliwe malowidła, przedstawiające sir George'a Bullouga.

Przeczytaj również:

14-latka zmarła w kościele podczas porodu

Sławomir i Kajra 10 lat po ślubie

Brak ciągłości, obietnice, kontrowersje. Coraz więcej pytań do MON

Zobacz również:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy