Reklama

Reklama

Zjawiskowa księżna Kate z dziećmi na pogrzebie. Meghan Markle w cieniu szwagierki

Na pogrzebie królowej Elżbiety II nie mogło zabraknąć księżnej Kate i Meghan Markle. Księżna Kate pojawiła się wraz z dwójką swoich starszych dzieci – George’a i Charlotte. Za to Meghan nie odważyła się na pojawienie się ze swoimi pociechami na uroczystościach pogrzebowych.

Księżna Kate z dziećmi w centrum uwagi podczas pogrzebu królowej Elżbiety II

19 września 2022 roku, w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II, oczy niemal całego świata zwrócone są na Wielką Brytanię. Uwaga jest skupiona nie tylko na trumnie królowej, która panowała ponad 70 lat, ale przede wszystkim na najbliższą rodzinę wiekowej monarchini.

Zobacz też: Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II [Zdjęcia]

 Wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i z ogromu smutku, jaki w tym dniu towarzyszy żałobnikom, ale jest to także okazja do zobaczenia brytyjskiej rodziny królewskiej razem, co nieczęsto ostatnio ma miejsce.

Reklama

Podobnie jak rok temu na pogrzebie księcia Filipa, tak i tym razem media skupiają się także na księżnej Kate i Meghan Markle, która przybyła do Londynu razem z księciem Harrym.

Księżna Kate, ulubienica Brytyjczyków, doskonale wie, że wywołuje niemałe emocje, gdy tylko pojawi się publicznie, a tym razem zainteresowanie było jeszcze większe, wszak księżna Kate i książę William zdecydowali się, że w pogrzebie będą towarzyszyć im starsze dzieci - książę George i księżniczka Charlotte.

Zobacz też: Cytaty z Elżbiety II - te słowa zostaną z nami na zawsze

Pojawienie się prawnucząt królowej Elżbiety II było niepewnie zapowiadane przez media w ostatnich dniach, a teraz stało się to oczywiste.

Księżna Kate na pogrzeb królowej Elżbiety wybrała klasyczną czarną sukienkę z długimi rękawami, sięgającą połowy łydki. Do tego dobrała czarny kapelusz ze sporym rondem i woalką, pod którą mogła skryć się podczas uroczystości.

Uwagę przyciągała kolia na szyi księżnej, która z pewnością niegdyś należała do samej królowej Elżbiety.

Księżniczka Charlotte była dosłownie modową kopią matki - dziewczynka została ubrana w czarny płaszcz o kroju sukienki i kapelusz z szerszym rondem.  Książę George zaś miał na sobie garnitur.

Dwójka dzieci Kate i Williama utrzymywała należytą powagę przez czas ceremonii i widać było po ich twarzach smutek z powodu odejścia prababci.

Jednak księżna Kate wraz z dziećmi to nie jedyne osoby, które zostały obdarzone specjalną uwagą podczas ceremonii pogrzebowej. Zebrani skupili także wzrok na samej Meghan Markle.

Polecamy: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Tak Andrzej Duda i Agata Duda oddali cześć

Samotna Meghan Markle na pogrzebie królowej Elżbiety II. Dotrzymywała kroku Kate

Meghan Markle przybyła do Londynu wraz z mężem i przez cały ten czas dzielnie wspiera go podczas oficjalnych wystąpień.

Na pogrzebie jednak nie mogła być niedaleko męża, który również jest dla niej wsparciem i osamotniona podążała w pobliżu księżnej Kate i jej dzieci, co zwróciło uwagę fotoreporterów. 

Na tę wyjątkową okazję Meghan Markle wybrała prostą, czarną sukienkę, której elementem ozdobnym były długie, zwisające rękawy. Do tego dobrała wysokie szpilki i elegancki kapelusz.

O ile księżna Kate postanowiła zabrać na pogrzeb prawnuczki królowej Elżbiety, Meghan Markle nie zdecydowała się na ten krok. Powodów może być kilka, chociażby taki, że dzieci Meghan i Harry’ego są jeszcze za małe, by uczestniczyć w tego typu uroczystościach.

Jedno jednak nie ulega wątpliwości - obydwie panie przyciągnęły uwagę zebranych oraz mediów i każda z nich wyglądała niezwykle dostojnie oraz elegancko.

 Czytaj też:

Pierwsze damy na pogrzebie królowej Elżbiety II. Jak prezentują się Agata Duda, Jill Biden oraz Brigitte Macron?

Książę Harry na pogrzebie królowej Elżbiety II. Nie założył munduru

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy