Reklama

Reklama

Skandal wokół Michelle Obamy

Pochwały w Ameryce, ale skandal w krajach arabskich. Michelle Obama podczas spotkania z nowym królem Arabii Saudyjskiej wystąpiła bez chusty. Wpadka czy prowokacja?

Ostatnia wizyta Baracka Obamy w Arabii Saudyjskiej przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie. Powodem zainteresowania stała się przede wszystkim Michelle Obama.

Pierwsza Dama Ameryki pojawiła się w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej bez chusty, która powinna okrywać jej włosy. Część Arabów uznała ten fakt za brak poszanowania dla arabskich tradycji.

Nie od dziś wiadomo, że Arabia Saudyjska to przede wszystkim kraj ortodoksyjnego islamu. Kobiety nie mogą tu same wychodzić z domu, prowadzić samochodu i nie mają praw wyborczych. Zmuszone są również do noszenia chust ukrywających głowy. Choć obcokrajowcy nie muszą tego robić, uznane jest to za dobry obyczaj.

Reklama

Zdaniem zagranicznej prasy decyzja pierwszej damy nie była przypadkowa. W ten sposób Michelle Obama chciała wyrazić swój protest przeciw ograniczaniu praw kobiet w Arabii Saudyjskiej.
Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje