Reklama

Reklama

Trenuj z taśmami!

TRX stworzono z myślą o amerykańskich żołnierzach, a teraz podbija świat fitnessu. Na czym polega trening w zawieszeniu i czy warto zainwestować we własny sprzęt? Sprawdziliśmy to specjalnie dla ciebie!

Czym jest TRX?

Autorem taśm TRX jest komandos Randy Hetrick, któremu zależało na stworzeniu sprzętu łatwego w przenoszeniu i prostego w obsłudze, który pozwoliłby żołnierzom amerykańskiej elitarnej jednostki Navy SEALs na treningi w trudnych warunkach, takich jak stacjonowanie na statku czy łodzi podwodnej. Taśmy to dwa złączone ze sobą pasy z gumowymi uchwytami na ręce i dodatkowymi  paskami na nogi, które wiesza się na czymkolwiek. TRX można zamontować na drzewie, trzepaku czy nawet drzwiach wewnątrz mieszkania.

Ciało w podwieszeniu

Reklama

Podczas treningu na taśmach TRX nasze ciało znajduje się w podwieszeniu, a ciężar z którym musimy się zmierzyć to nasza własna masa. Jednak nie należy się tym niepokoić - początkowo możemy dobierać łatwe, mniej wydolnościowe treningi i z czasem podwyższać ich poziom. Dzięki takiemu urozmaiceniu poprawimy naszą szybkość i wytrzymałość, staniemy się bardziej wydolni i zbudujemy silne ciało bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że to trening dla każdego - taśmy są bardzo tanie, możemy jechać z nimi na wakacje czy zabrać ze sobą na spacer do lasu. Ponadto ogromny wachlarz ćwiczeń pozwala na wybranie tych, które najbardziej nam odpowiadają, nie powodują dyskomfortu czy uczucia zniechęcenia. Co ważne, trening z TRX poprawia stabilność stawów i jest świetnym wyborem dla osób z bólami kręgosłupa, gdyż dobrze wykonane ćwiczenia nie obciążają pleców.

Jak ćwiczyć?

Początkującym polecamy wybrać się do klubu fitness i spróbować tego na własnej skórze - na wielu siłowniach można uczestniczyć w zajęciach z taśmami TRX, gdzie trener podpowie nam jak zacząć oraz pokaże kilka przykładowych ćwiczeń. Najważniejszą zasadę jest niewyginanie kręgosłupa i dbałość o to, by nasze taśmy były zawsze napięte. Jeśli jesteście już bardziej zaawansowani i wiecie jak powinno układać się wasze ciało podczas ćwiczeń, zróbcie internetowy research - znajdziecie dziesiątki pomysłów na urozmaicenie waszego treningu z taśmami.

Ewelina Willmann


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy