Reklama

Reklama

Wszystko w jednym kolorze

Total look ostatnio trochę popadł w zapomnienie. Modne są nowe, czasem szokujące zestawienia kolorystyczne. Nawet żelazna zasada elegancji mówiąca, że buty, torebka i kapelusz powinny być w jednym kolorze, także szminka i lakier na paznokciach - nie jest już obowiązująca.

Angielski termin "total look" w modzie oznacza stylizację ubioru, w której wszystkie części garderoby i wszystkie dodatki są w jednym kolorze i odcieniu. To nie znaczy jednak, że wystarczy mała czarna i takież szpilki. Total look robi wrażenie dopiero wówczas, kiedy sztuk odzieży jest więcej.

Styliści uważają, że to styl nudny. Może i coś w tym jest. Są jednak osoby wiernie pozostające przy takim sposobie ubierania się, bez względu na dyktat mody. To po pierwsze są ci, którzy konsekwentnie noszą się od stóp do głów na czarno, z rzadka dodając odrobinę koloru w postaci lamówek czy wzorków. Nowe ubrania kupują ze względu na faktury i kształty.

Reklama

Jest jeszcze total look skórzany. Tu się akurat liczy materiał, choć najpopularniejszy jest także czarny kolor odzieży. Do wyznawców stylu total look można zaliczyć całą grupę "błękitnych", czyli wyznawców, że prawdziwe ubranie jest tylko z dżinsu. Chodzi oczywiście o sprany, jasnoniebieski dżins, nie ciemne indygo. To jedyny total look, w którym dopuszczalne jest przełamanie go białym t-shirtem, ale koszule są już z tkaniny dżinsowej. Podobnie, jak torebki, kurtki, czapki, nawet obuwie.

Total look w wersji klasycznej to strój w jednym kolorze, co dotyczy wszystkich części garderoby oraz dodatków - butów, torebki, szali, itp. Powinny się natomiast różnić fakturami. Czyli np. satynowe, połyskujące spodnie, matowa bluzka, wełniana lub tweedowa góra. Lżejszy total look to zestaw w tonacji jednego koloru. Ale w dobraniu ciekawego zestawu niektórych barw bardzo trudny.

Jakie kolory sprawdzają się najlepiej w tym stylu? Nie wszystkie. O czerni i bieli była mowa, dżins jest poza kategorią - zawsze wyjdzie, jak komuś dobrze w niebieskim. Unikajmy natomiast czystych barw podstawowych, zwłaszcza mocno rozbielonych.

Możemy przybrać wygląd lalek, pajacyków czy innych stworków z bajki dla dzieci, np. Teletubisiów. Doskonale sprawdzają się barwy oryginalniejsze - brązy, beże (zawsze elegancki styl safari), różne odcienie zieleni, z ciemną butelkową lub szmaragdową na czele, rudości i granaty. Generalnie - total look, im ciemniejszy, tym ciekawszy i bezpieczniejszy.

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: moda | wszystko jest możliwe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy