Reklama

Reklama

Agata Kornhauser-Duda obchodzi 50. urodziny! Oto ulubione kreacje pierwszej damy

Agata Kornhauser-Duda obchodzi dziś 50 urodziny! Z tej okazji, przypominamy najlepsze stylizacje pierwszej damy Rzeczypospolitej. Żona prezydenta Polski ma bowiem bardzo określony styl. Starannie przestrzega zasad protokołu dyplomatycznego, a podczas formalnych wystąpień zawsze stara się wyglądać profesjonalnie. Wiele kobiet śledzi kreacje Agaty Kornhauser-Dudy i inspiruje się nimi. W jakich ubraniach pierwsza dama prezentuje się najkorzystniej?

Pierwsze damy nie posiadają  żadnej władzy, która pozwalałaby im wpływać na losy kraju czy też świata. Zazwyczaj, towarzyszą mężom-politykom, okazując im wsparcie. Do ich obowiązków należy głównie reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej. Grafik pierwszych dam wypełniony jest zatem po brzegi: formalnymi spotkaniami, bankietami oraz innymi związanymi z polityką wydarzeniami.  

Za każdym razem, gdy pierwsze damy pokazują się publicznie, przyciągają wzrok społeczeństwa. Żony prezydentów zwracają uwagę nie tylko swoim zachowaniem, ale również strojem - który wiele mówi o ich postawie i charakterze.  Pierwsze damy mają niezwykle trudne zadanie - jeśli chodzi o wybór kreacji - powinny przestrzegać protokołu dyplomatycznego, jednak ich stylizacje nie mogą być nudne i nijakie. Trudno pogodzić oba wymagania.  Jak radzi sobie z tym Agata Kornhauser-Duda?

Reklama

Agata Kornhauser-Duda obchodzi 50 urodziny. Pierwsza dama ma określony styl

Agata Kornhauser-Duda jest pierwszą damą Rzeczpospolitej już 7 lat. Przez ten czas jej styl nie zmienił się znacząco. Żona prezydenta Polski jest świadoma swojej sylwetki. Nie lubi eksperymentować z modą i nie interesują jej najnowsze trendy. Sezony przemijają, a Agata Kornhauser-Duda pozostaje wierna sprawdzonym fasonom.

Pierwsza dama chętnie korzysta z pomocy projektantów i stylistów, którzy doradzają jej, co powinna założyć na konkretną okazję. Agata Kornhauser-Duda jest wyjątkowo postawną, wysoką i szczupłą kobietą. To znacznie ułatwia pracę profesjonalistom, którzy pomagają jej w doborze kreacji. 

Ulubione stylizacje Agaty Kornhauser-Dudy. W nich czuje się najlepiej

Żona Prezydenta Polski ufa sprawdzonym rozwiązaniom. Lubi powracać do fasonów, które podczas formalnych wystąpień zdały egzamin. W czym najczęściej pokazuje się publicznie?

Spodnium

Agata Kornhauser-Duda uwielbia podkreślać talię - niezależnie od tego, czy wybiera zestawy ze spodniami, czy spódnicą w roli głównej - eksponuje wcięcie w pasie. Żona prezydenta Polski dobrze czuje się w garniturach. Zazwyczaj wybiera klasyczne, taliowane, nieco przedłużane marynarki i łączy je z dopasowanymi "cygaretkami". To jedno z ulubionych zestawień Agaty Kornhauser-Dudy. Decyduje się na nie podczas ważnych uroczystości państwowych. 

Jeśli chodzi o kolorystykę stylizacji Agaty Kornhauser-Dudy, pierwsza dama zazwyczaj wybiera stonowane kolory. Czarne spodnie to dla niej podstawa udanej stylizacji. Marynatki, którymi dopełnia kreacje również są zazwyczaj w neutralnych barwach. Biel, burgund, beż, granat, butelkowa zieleń - to kolory, na które stawia. 

Komplet z ołówkową spódnicą

Agata Kornhauser-Duda nie zawsze pokazuje się jednak w spodniach. Pierwsza dama chętnie eksponuje szczupłe nogi. Jest bowiem miłośniczą ołówkowych spódnic. Najchętniej wybiera długość do połowy łydki.

Pierwsza dama do ołówkowych spódnic dobiera zazwyczaj marynarki i żakiety - często dopasowane kolorystycznie. Monochromatyczne stylizacje wydłużają i wyszczuplają sylwetkę. Wyglądają również bardzo elegancko i szykownie. 

Czasami - jeśli sytuacja jest mniej formalna - Agata Kornhauser-Duda decyduje się połączyć ołówkową spódnicę z koszulą. Pierwsza dama rzadko widywana jest w fantazyjnych bluzkach z miękkich tkanin (uwielbia je Kate Middleton). Stawia raczej na proste kroje.

W zestawach składających się ze spódnicy i żakietu Agata Kornhauser-Duda pojawiła się podczas obu uroczystości inauguracji Prezydenta Rzeczypospolitej - zarówno w 2015 roku (pierwsza kadencja Andrzeja Dudy), jak i w 2020 roku (początek drugiej kadencji).

Rozkloszowana sukienka midi

Na wyjątkowe uroczystości - na przykład na wizyty przedstawicieli władz innych państw - Agata Kornhauser-Duda wybiera zazwyczaj sukienki. Pierwsza dama również w tym przypadku ma swój ulubiony fason, któremu pozostaje wierna. Zazwyczaj zakłada lekko rozkloszowane modele, sięgające do kolan lub do połowy łydki.

Jeśli chodzi o sukienki, pierwsza dama jest nieco mniej zachowawcza. Często wybiera bardziej intensywne kolory kreacji. Szczególnie dobrze czuje się w różu, fiolecie oraz szmaragdzie. Czasami zakłada także sukienki we wzory - głównie kwieciste. Agata Kornhauser-Duda znacznie lepiej prezentuje się jednak w gładkich ubraniach. 

Do rozkloszowanych sukienek Agata Kornhauser-Duda zazwyczaj dobiera klasyczne czółenka na niewielkim obcasie. To zdecydowanie ulubione obuwie żony Andrzeja Dudy - od lat pozostaje mu wierna.  

***
Zobacz również:

Apel Pierwszej Damy na Dzień Kobiet. Zwróciła się do Rosjanek

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie

Modne stylizacje Agaty Dudy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kornhauser-Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy