Reklama

Reklama

Do czego służą dwie dziurki w trampkach?

Wbrew pozorom po trampki sięgają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Ich charakterystycznym elementem są dwie dziurki. Mało kto wie, do czego tak naprawdę służą. Po co zostały zaprojektowane?

Do czego służą dwie dziurki w trampkach?

Trampki mogą być nie tylko dopełnieniem sportowego looku. Idealnie sprawdzają się także w połączeniu ze zwiewnymi sukienkami, a nawet eleganckimi marynarkami. Taki dobór obuwia stanowi kontrast i pomaga przełamać poważny charakter ubioru. 

Pierwsze trampki wyprodukowano w 1908 roku przez firmę Marquisa M. Converse. Model otrzymał nazwę All Stars i był przeznaczony dla koszykarzy. Obecnie można stwierdzić, że po te klasyczne buty sięgają osoby w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Odznaczają się one dwoma dziurkami po wewnętrznej stronie. Mało kto wie, do czego tak naprawdę służą. Błędnie uważa się, że służą do wentylacji, by dzięki nim była możliwość chodzenia w trampkach przez długi czas w ciągu dnia. 

Jest jednak nieco inaczej, a dwie dziurki w trampkach mają inne zastosowanie. Otóż projektując trampki, zdecydowano, że dzięki tym dziurkom będzie możliwość regulacji obuwia. 

Reklama

Wystarczy przewlec przez nie sznurówki, a but od razu staje się bardziej dopasowany do stopy. To zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które mają wąską stopę, a znalezienie idealnych butów jest dla nich trudnym zadaniem. 

Czytaj więcej:

Tej jesieni noś ubrania w kwiaty i w neonowych kolorach

Hailey Bieber w najmodniejszej kratce sezonu

Sienna Miller na spacerze w oryginalnej stylizacji

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje