Reklama

Reklama

Gepetto wie, jak wywołać efekt "wow"

Macie takie marki, które czegokolwiek nie wyprodukują, to wszystko wam się tam podoba? Tak mam z Gepetto - polską firmą produkującą drewniane akcesoria. Doskonale znają moją słabość do okularów i mam wrażenie, że bezlitośnie ją wykorzystują podsyłając mi do testu nowy model. Tym razem trafiły do mnie okulary bambusowe. Nietonące!

Słabość słabością, ale noszę też okulary przeciwsłoneczne z konieczności - długie lata kilkunastu godzin dziennie wpatrywania się w ekran monitora i smartfona zrobiło już swoje. Nawet przy niewielkim słońcu mam efekt kreta (niech ktoś to zgasi) i łzy w oczach. Dlatego też - przyznaje, jestem tą, która w zamiast okularkach do pływania do wody wchodzi w przeciwsłonecznych.

Pół biedy, kiedy idziesz pływać w basenie, trochę gorzej w jeziorach, których czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Jedna fala może pozbawić cię okularów i masz marne szanse na ich odzyskanie. Ale w Gepetto uporali się z tym problemem. Polscy designerzy wyprodukowali okulary z bambusa, które nie dość, że są ultralekkie (ważą 24 gramy!), to jeszcze nie toną. Sprawdziłam!

Reklama

To dwie zalety tych okularów, ale oczywiście nie jedyne. Wybrałam model Casablanca (piękne, kocie!) z zielonymi szkłami - lustrzankami. Wiecie, w stylu pin-up girls z lat 50. - megakobiece! Fakt, że są lekkie nie ujmuje jakości wykonania. Dzięki sprężynowym zawiasom dobrze się trzymają i nie masz wrażenia, że zaraz zrobisz im krzywdę.

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to przy tym kolorze szkieł i ich wielkości czasem w wewnętrznych kącikach odbijają się w nich bliki światła, co momentami niepokoiło mnie podczas prowadzenia samochodu.

W każdym teście chwalę Gepetto za detale, tym razem też się nie zawiodłam. Na wewnętrznej stronie nauszników wygrawerowane są dwa napisy. Na jednym nazwa modelu: Casablanca, a na drugim sentencja: "Know how to make wow". A ja się z tym zdaniem po prostu bardzo zgadzam.

Zwróćcie uwagę też na kolejne nowości: bambusowe Cordoby z lustrzanymi różowymi soczewkami i Limy z niebieskimi szkłami oraz wykonane z tego samego drewna, tylko z "popękanymi" oprawkami barwionymi na jasnoróżowo, modele Harry Rose.

Cena modelu Gepetto CASABLANCA / BAMBUS / GRAPE: 232 zł. W komplecie bawełniany woreczek.

 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy