Reklama

Reklama

Gwiazdy biją się o jego sukienki

Ma niepopularne poglądy, ale piękne kolekcje.

Od dziecka marzył, by zaistnieć w świecie mody. I dopiął swego! Karl Lagerfeld jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów na świecie. To on w latach 90. wpadł na pomysł, żeby kreować supermodelki na miarę gwiazd filmowych.

"Stworzył" m.in. Cludię Schiffer i Naomi Campbell. W latach 80. odbudował upadający dom mody Chanel. Sławne aktorki same zabiegają o to, by w sukniach jego projektu pojawić się na czerwonym dywanie.

Jest ekscentrycznym mistrzem tworzenia własnego wizerunku. Nigdy nie pojawia się publicznie bez ciemnych okularów, koszuli ze stójką i rękawiczek. Uwielbia biżuterię. Sypia w białych, jedwabnych koszulach nocnych. Jego najlepszą przyjaciółką jest monakijska księżniczka Karolina. Powszechnie wiadomo, że jest homoseksualistą. Kolekcjonuje iPody, ma ich ponad 60. Jest fanem aut marki hummer, ma ich trzy w różnych kolorach.

Reklama

Korzenie

Na świat przyszedł w Hamburgu 10 września, ale rok urodzenia Lagerfelda do dziś pozostaje tajemnicą. Jak wynika z rejestru chrzcin i śledztwa niemieckiego magazynu "Bild am Sonntag", niemal pewny wydaje się rok 1933.

W jego żyłach płynie mieszanka niemieckiej i szwedzkiej krwi. Choć przez pewien czas powielano informacje, że jego ojciec pochodził z Władywostoku, to jednak wiadomo już, że był szwedzkim biznesmenem, który importował mleko skondensowane do Niemiec. Matka Lagerfelda była berlinianką, pracowała w sklepie z bielizną.

Projektant ma dwie starsze siostry: Marthę i przyrodnią z pierwszego małżeństwa ojca Thea'ę.

Fotografia

Jego drugą po modzie pasją jest fotografowanie. Robił zdjęcia do kampanii reklamowych wielu domów mody, dla producentów perfum, a także marek luksusowych alkoholi. Sportretował wiele gwiazd kina. W wolnych chwilach zajmuje się również fotografią artystyczną.

Języki

Lagerfeld jest niezwykle uzdolniony lingwistycznie. Już w dzieciństwie przyswoił angielski, francuski i włoski w stopniu biegłym. Dzięki temu mógł w wieku 14 lat spełnić swoje marzenie i podjąć naukę w szkole w Paryżu.

Kontrowersje

Znany jest z kontrowersyjnych poglądów na temat problemu anoreksji w świecie mody. Intensywnie promuje przesadną chudość. 5 lat temu popadł w konflikt z marką H&M. Zażądał, by ubrań z przygotowanej przez niego dla koncernu kolekcji nie produkować w rozmiarze 42. Sam też maniakalnie liczy kalorie. Kilka lat temu w 13 miesięcy schudł 42 kilogramy!

Projektant w żółtej kamizelce

Lagerfeld niespecjalnie udziela się społecznie, ale wziął udział we francuskiej kampanii propagującej noszenie kamizelek odblaskowych na drodze. Plakaty z jego wizerunkiem zawierały tekst, który sam napisał: "Ta kamizelka jest ohydna i żółta, ale to właśnie ona może uratować Ci życie".

RB

Życie na gorąco 39/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje