Reklama

Reklama

Najmodniejsze kolory sezonu jesień-zima 2021: Niebieski wraca do łask!

Jesienią i zimą na ulicach dominują stylizacje utrzymane w neutralnych kolorach. Gdy temperatura na oknem spada, znacznie rzadziej sięgamy po intensywne i nasycone barwy. Bezpieczniej czujemy się z beżach, czerni i szarościach. Projektanci i styliści, trochę wbrew temu, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, w kolekcjach na sezon jesień-zima 2021, postawili na kolor. Żółcie, zielenie i czerwienie zalały światowe wybiegi. Do łask powraca też kolor niebieski. Jakie odcienie będą najmodniejsze?

Niebieski w sezonie jesień-zima 2021 znów będzie  modny. Podczas prezentacji kolekcji światowych domów mody pojawiał się niezwykle często. Na wybiegach można było zaobserwować różne odcienie niebieskiego - począwszy od chabrowego, a skończywszy na błękicie. 

Kolor niebieski podczas tygodni mody pojawił się w kolekcjach takich marek jak: Isabel Marant, Alexander Mcqueen, Off-white, Chanel, Dior, Acne czy też Albert Ferretti. Projektanci zdecydowanie najczęściej prezentowali total looki. Niektórzy jednak łączyli niebieski z beżami i odcieniami szarości, jednocześnie łagodząc go i tonując. W sezonie jesień-zima 2021 harmonia zdecydowanie bierze górę nad kontrastem. 

Reklama

Wśród wielu odcieni niebieskiego, które pojawiły się na wybiegach, można wyróżnić dwa, wybierane przez projektantów najczęściej: zgaszony błękit oraz intensywny electric blue. 


Najmodniejsze kolory zima 2021/2022: Zachmurzone niebo

Spokojny odcień błękitu, który korzy się przede wszystkim z zachmurzonym, jesiennym niebem to kolor, za którym projektanci pozwolili nam zatęsknić. Skandynawska marka Acne zdecydowała się zastosować go w puchatych okryciach wierzchnich.  Nieco bardziej intensywny niebieski pojawił się między innymi w kolekcji marki Albert Ferretti. Kolor doskonale komponował się z innymi, ziemistymi barwami. Projektant postawił na monochromatyczne stylizację, które na wybiegu prezentowały się niezwykle elegancko. 

Zgaszone odcienie niebieskiego to idealne rozwiązanie dla osób, które zimą chciałaby wprowadzić do swojej garderoby nowy kolor, jednak nie czują się dobrze w intensywnych barwach.

Najmodniejsze kolory zima 2021/2022: Moc koloru

Virgil Abloh miłośnikom mody kojarzy się głównie z streetwearem. Kolekcje Off-white już od kilku sezonów udowadniają, że projektant, który tworzy także dla Louis Vuitton, chce poszerzyć grupę docelową marki. Kolekcja na sezon jesień-zima 2021 zdecydowanie była tego przykładem. Zamiast obszernych bluz dresowych na wybiegu pojawiły się suknie, które bardzo dobrze odnalazłyby się na  uroczystych galach i czerwonych dywanach.

Chociaż Virgil Abloh zaprezentował w kolekcji kilka odcieni niebieskiego, electric blue zdecydowanie skradł show. Total looki w intensywnym, niebieskim kolorze prezentowały się spektakularnie.

Electric blue i kolor chabrowy to propozycje dla osób, które lubią się wyróżniać. W tak mocnym kolorze trudno bowiem zostać niezauważonym.


***

Czytaj więcej:

Królowa Letizia i jej córki zachwyciły stylizacjami. Co za kreacje!

Gwiazdy na premierze "Last Night in Soho"

Paulina Sykut-Jeżyna zachwyciła stylizacją na finale "Tańca z gwiazdami"

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje