Reklama

Reklama

Pięć najczęściej powtarzanych modowych mitów. Nie wierz w nie!

Każda z nas nie raz spotkała się z licznymi niepisanymi modowymi zasadami, które mogą pomóc w dobraniu idealnej stylizacji. Do dziś istnieją jednak mity modowe, w które wierzy wiele kobiet. Czas je obalić!

Tylko biała bielizna pod białe ubrania

Zapewne wiele kobiet niejednokrotnie zetknęło się ze stwierdzeniem, że pod białe ubrania wypada założyć jedynie biały stanik. Ta zasada już dawno nie obowiązuje, a wybór czarnej bielizny pod białą koszulę to stylowe posunięcie. 

Długość maxi tylko dla wysokich

Długości maxi nadal królują i wcale nie są przeznaczone tylko dla wysokich kobiet. Zasada, że nie pasują niskim osobom, już dawno jest nieaktualna. Warto więc mieć to na uwadze, gdy następnym razem będziecie chciały zrezygnować z długich sukienek i spódnic przez swój wzrost.

Nie dla syntetycznych tkanin

Coraz częściej słyszy się głosy mówiące, by jak najszybciej zrezygnować z syntetycznych ubrań, zwłaszcza z poliestru. Wszystko przez to, że dostrzega się jedynie ich wady.

Reklama

Należy jednak zaznaczyć, że syntetyczne tkaniny są trwałe, szybko schną, łatwo się je prasuje, a do tego są odporne na uszkodzenia. Warto więc czasami dać szansę syntetycznym tkaninom.

Buty dopasowane do torebki

O tym, że buty muszą być dopasowane do torebki, jest głośno od lat. Ten mit należy jak najszybciej obalić. Warto porzucić tę zasadę, zacząć eksperymentować i dobierać dodatki w takich kolorach, jakich tylko chcemy. 

Złota nie łączy się ze srebrem

Łączenie złota ze srebrem od lat jest uznawane za błąd. Zrezygnowano jednak z wyznawania tej zasady, a łączenie złota ze srebrem króluje na wybiegach. Jeśli więc macie ochotę na mały eksperyment, to śmiało połączcie ze sobą srebrną i złotą biżuterię.

Czytaj więcej:

Kinga Rusin jest mistrzynią jesiennych stylizacji! To same hity!

Nowy, modowy trend już jest hitem Instagrama. Ale rozcięcie!

Jesienne stylizacje Elsy Hosk! Modna mama zachwyciła!

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: modowe mity

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje