Reklama

Niewidzialne usta: Hit w makijażu na 2022 rok!

Modny makijaż w 2022 roku? Jednym z silnych trendów będą invisi-lips, czyli niewidzialne usta. W tym roku wargi traktuje się jako element skóry, toteż powinny stanowić całość z resztą twarzy. W 2022 roku makijażyści stawiają na szminki nude.

Trendy w makijażu 2022 r.

Invisi-lips, czyli "niewidzialne usta" — co to jest? Nazwa invisi-lips stanowi połączenie dwóch słów: "invisible" oraz "lips", w języku polskim oznacza "niewidzialne usta". Określenie odnosi się to trendu w makijażu, który zakłada, że usta są integralną częścią skóry i nie powinny się wyróżniać na jej tle. 

Jak osiągnąć efekt invisi-lips?

Osiągnięcie efektu "niewidzialnych ust" nie jest trudne. Wystarczy w tym celu sięgać po pomadki w kolorze nude. Tego typu szminki mają neutralne barwy w kolorach skóry. W zależności od karnacji panie mogą zdecydować się na beżowe pomadki w chłodnym odcieniu z nutami różu, bądź wpadające bardziej w pomarańcz — ciepłe, brązowe tony.

Reklama

Innym sposobem na osiągnięcie efektu invisi-lips jest nałożenie na usta korektora lub podkładu. Dzięki temu usta stopią się z całością makijażu i będą niewidzialne. W 2022 roku, zamiast malować wargi różnymi kolorami, można je podkreślać rozświetlaczem i konturować bronzerem.

Usta to integralna część skóry i w ten sposób należy je traktować. Wargi podobnie jak cera także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Trend invisi-lips można podsumować jednym zdaniem: w 2022 roku modne będą naturalne usta.

“Niewidzialne usta" gwiazd

W “niewidzialnych ustach wystąpiła między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan podczas finałowego odcinka “Projektu Lady". W ten sposób usta lubią malować Kim Kardashian i Kate Middleton. 

Tak jak czerwone usta uchodzą za szykowne i doskonale pasują do eleganckich wieczorowych kreacji, tak wargi w kolorze nude to klasyczny, stonowany makijaż, który pasuje do niemal każdej, dziennej (i nie tylko) stylizacji.

Co wspólnego mają “niewidzialne usta" z ekologią?

Silny nacisk kładziony na ekologię i bliskość przyrody widoczny jest zarówno w modzie, wnętrzarstwie, jak i makijażu. “Niewidzialne usta" i szminka w cielistym kolorze to kolejny wyraz zwrotu ku temu, co naturalne. 

***

Zobacz także:

Trendy na 2022 rok. Jakie elementy stylu życia będą modne?

Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy?

Co szkodzi włosom w zimie?Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: trendy 2022 | trendy w makijażu | makijaż | make up
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy