Reklama

Reklama

Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa

„Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” to książka o życiowej podróży, poszukiwaniu tożsamości i prawdy o swojej przeszłości.

Haruki Murakami, od kilku lat faworyt do otrzymania literackiej Nagrody Nobla, wraca w powieści do realistycznego stylu docenionego przez czytelników w "Norwegian Wood". W ciągu tygodnia od premiery książka sprzedała się w półtora milionowym nakładzie.

Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył Wydział Literatury na Uniwersytecie Waseda w Tokio. W latach 1974-1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował w 1979 roku. Trylogię składającą się z "Hear the Wind Sing", "Pinball" i "Przygody z owcą" uhonorowano nagrodą im. Nomy dla pisarzy młodego pokolenia. Następne książki: "Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland",  "Norwegian Wood",  "Tańcz, tańcz, tańcz" , "Na południe od granicy, na zachód od słońca" ugruntowały pozycję Murakamiego jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. Murakami jest także autorem takich książek jak "Kafka nad morzem", "Po zmierzchu", "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu", a także trzech zbiorów opowiadań. 

Reklama

Haruki Murakami

"Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa"

Wydawnictwo MUZA SA

Premiera 5 listopada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy