Reklama

Reklama

Focus on Mitos21

Narodowy Stary Teatr w Krakowie zaprasza na pokazy przygotowane przez artystów z teatrów zrzeszonych w sieci Mitos21.

Wydarzenie to stanowić będzie kontynuację warsztatów Theatre of Tomorrow, które odbyły się w Teatrze Starym we wrześniu ubiegłego roku. Wszystkie projekty - oparte na niepublikowanych wcześniej tekstach napisanych na zlecenie krakowskiego teatru - zostaną przedstawione publiczności po raz pierwszy. W prezentacjach biorą udział zarówno członkowie zespołu Starego Teatru, jak i aktorzy gościnni.

Mitos21: European Theatre Network

Międzynarodowa sieć współpracy Mitos21 zrzesza główne teatry Europy - Royal Dramatic Theatre (Sztokholm), Royal Danish Theatre (Kopenhaga), Royal National Theatre (Londyn), Théâtre Vidy (Lozanna), Katona Jószef Szinház (Budapeszt), Deutsches Theater (Berlin), Schauspiel Frankfurt, Düsseldorf Schauspielhaus, Thalia Theater (Hamburg), NTNG (Saloniki), Toneelgroep Amsterdam oraz krakowski Narodowy Stary Teatr.

Reklama

Nazwa pochodzi od starożytnego słowa mitos oznaczającego "nić", odnosi się do mitu o Ariadnie, która pomogła Tezeuszowi wyjść z labiryntu. Ideą Mitos21 jest poszukiwanie różnych perspektyw spojrzenia na współczesny teatr i jego społeczną rolę, stworzenie możliwości spotkania i współpracy pomiędzy artystami z różnych krajów Europy.

Partnerami projektu są :

Katona Jószef Szinház, Budapeszt, Węgry; Deutsches Theater, Berlin, Niemcy; Schauspiel Frankfurt, Niemcy

Bezpłatne wejściówki na wszystkie pokazy można odbierać od 16 listopada 2010 r. w Centrum Promocji i Sprzedaży /pl. Szczepański 1, tel. 12 422 40 40/ w godzinach 9:00 - 17:00.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy