Reklama

Reklama

Gogol Bordello powraca do Polski

Dla tych, którzy dotąd nie mieli okazji dać się porwać ich muzyce na żywo nadchodzi okazja - już w czerwcu zespół zagra w Warszawie i we Wrocławiu.

Skład tej formacji założonej w Nowym Jorku w późnych latach 90. jest równie niecodzienny, jak muzyka którą grają. Połączenie cygańskiego punk rocka, reggae, folku i orientu to mieszanka iście wybuchowa, szczególnie w wykonaniu tak niezwykłej ekipy. 

Zespół składa się z ośmiu imigrantów pochodzących głównie z Europy Wschodniej, ale także z odleglejszych zakątków świata, jak Izrael, Etiopia, czy Ekwador. Na czele tej etnicznej składanki stoi pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po awarii reaktora w Czarnobylu.

Reklama

Podróż przez Polskę, w której mieszkali przez jakiś czas, pozostawiła w sercu Eugene’a wyjątkowy sentyment do naszego kraju. Ten okres z życia muzyka sprawia, że chętnie odwiedza on Polskę, za każdym razem nawiązując z publicznością bliski kontakt i umacniając więź ze swoimi fanami.

W czasie pamiętnego koncertu w Klubie Stodoła dwa lata temu, Eugene wystąpił w koszulce z wizerunkiem Bolka i Lolka - na znak sympatii do naszych rodaków. Gogol Bordello zagości w tym roku 18 czerwca w warszawskim Klubie Stodoła i 19 czerwca we wrocławskim Klubie Eter.

 Styl.pl jest patronem koncertów.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: muzyka | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy