Reklama

Reklama

Tacy duzi chłopcy

Piosenki Jana Wołka w reżyserii Piotra Machalicy w Och-Teatrze już 14 stycznia!

My ojcowie marnotrawni/ przeklinamy ten nasz magiel/

Ten nasz cały byt pod włos/ Jak korsarze niepoprawni/wciąż za mały mamy żagiel/na kotwicę, którą dał nam los.

Jan Wołek - poeta, malarz, pisarz, autor piosenek wykonywanych m.in. przez Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk, Edytę Geppert, Piotra Machalicę, Mariana Opanię, Mirosława Czyżykiewicza.

Przekornie mawia o sobie "sztuk-mistrz". Swoje życie dzieli między Warszawę, a Kazimierz Dolny, gdzie ma swoją galerię obrazów Suszarnia. Na brak weny nigdy nie narzeka. - "Jak ona nie chce przyjść to trzeba ją wziąć za d... i posadzić koło siebie" - mówi . Jan Poprawa powiedział o nim: (...) Jest dziś prawdopodobnie najwybitniejszym poetą piosenki. Chyba tylko Jonasz Kofta w najpiękniejszych swych utworach latał równie wysoko".

Reklama

O czym pisze Jan Wołek? O życiu. O relacjach międzyludzkich, o tęsknotach, uczuciach rozmaitych, szczęściu i tragedii, międzyludzkiej chemii i miłości. Jan Poprawa w jednym z artykułów chyba najpiękniej podsumował jego twórczość: "Wołek to kosmos uczuć pojedynczego człowieka".

W magicznym mikrokosmosie ludzkich uczuć zakorzenieni są bohaterowie "Dużych chłopców". Dwadzieścia wierszy, mistrzowskich miniatur poetyckich, składa się na niezwykłą opowieść o człowieku. Świat dużych chłopców jest słodko - gorzki. Bohaterów łączy podobny sposób patrzenia na świat, podobna wrażliwość i życiowe niedopasowanie.

Spotykają się aby wyśpiewać o miłości (a bardziej o jej braku), o samotności, o tym, że coś minęło bezpowrotnie. Jednym słowem o życiu: o różnych jego smakach i barwach.

"Tacy duzi chłopcy"

Słowa: Jan Wołek

Reżyseria: Piotr Machalica

Muzyka: Janusz Grzywacz, Włodzimierz Nahorny, Jerzy Satanowski, Janusz Strobel

Scenografia: Arkadiusz Kośmider

Aranżacje, kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki

oraz zespół muzyczny:

Janusz Bogacki - fortepian

Tomasz Bogacki - gitara

Paweł Pańta - gitara

Bogdan Kulik - perkusja

Występują: Piotr Machalica, Mariana Opania, Waldemar Cudzik i Adam Hutyra

Warszawska premiera - 14 stycznia 2011

Kolejne spektakle - 15-18 stycznia 2011

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy