Reklama

Reklama

Zapraszamy do Stylowego kina

Konkurs już się zakończył.

Poniżej lista nagrodzonych

Warszawa: 1. dorota62, Romanticide, monsoon, martyndo, Ostaszek (dodatkowo książka "Tarantula")

Kraków: JULISIAP, jolanta71, sylvieska, Ajrin, efiaczek

Łódź: Arvore (dodatkowo książka "Tarantula"), nefretete07, gamarta, Klaudynka1992 (dodatkowo książka "Tarantula")

Lublin: IKT 2007, olllciaa

Gdańsk: dagstar, gagatka 79, agusia012, bronxu, tommyowa

Katowice: bela 89, coconut, ania793 (dodatkowo książka "Tarantula"), Artymia, lulumortese, kokunio

Bydgoszcz: anna7325 (dodatkowo książka "Tarantula")

Reklama

Poznań:marihlanka, paolla23, bramasole

Nagrody w konkursie

Do wygrania są 24 podwójne zaproszenia na seans filmu "Skóra, w której żyję" w miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Lublin, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Poznań.

Już 6 września trafi na półki polskich księgarń "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta, na podstawie której Pedro Almodóvar napisał scenariusz swojego najnowszego filmu. Powieść pierwotnie ukazała się po polsku w 2008 roku, ale teraz otrzyma nową okładkę, wzorowaną na plakacie filmu "Skóra, w której żyję".

Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki "The Man I Love" stał się dla nich sposobem na wyrażanie nienawiści w najczystszej postaci?

To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. Historia kata i jego ofiary, tylko dla dorosłych. A już 16 września w polskich kinach będzie można zobaczyć jej ekranizację zatytułowaną "Skóra, w której żyję", wyreżyserowaną przez Pedro Almodóvara. W rolach głównych występują Antonio Banderas, Marisa Paredes i Elena Anaya.

Pomysłowa, elegancka, a zarazem przerażająca powieść. "The Washington Post Book World"

Proza Jonqueta jest bardzo specyficzna. Konstrukcja tej powieści opiera się na przedziwnej intrydze, makabrycznych wydarzeniach i zaskakującym zakończeniu. Trzeba przeczytać! "St. Petersburg Times"

Nieduża to książeczka, ale dzieje się w niej więcej, niż w opasłych powieściach. I niczego nie da się przewidzieć, tak misterna jest intryga. Absolutne zaskoczenie, dla którego warto sięgnąć po tę powieść z gatunku literatury noir. "Angora"

Tierry Jonquet - urodzony w 1954 roku w Paryżu przedstawiciel nurtu francuskiej literatury noir. Głównym źródłem jego inspiracji są artykuły z codziennych gazet, czyli jak sam autor mówi "barbarzyństwo świata, w którym żyjemy". Za swoje powieści kryminalne i książki dla dzieci otrzymał wiele literackich nagród.

Konkurs trwa od 6 do 15 września.

Przeczytaj regulamin konkursu

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: konkurs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy