Reklama

Reklama

Zarobił miliony dzięki... kobietom

Nazywał się Paul Raymond i w latach 60. obwołano go królem. Przez kilkanaście lat dorobił się ogromnego majątku i zasłużył na miano największego skandalisty XX wieku!

Mówiąc głośno o sztuce kochania oburzył i równocześnie zaintrygował miliony brytyjskich kobiet. W jego prywatnym rankingu było miejsce jedynie dla trzech - żony, kochanki i córki. "Prawdziwa historia króla skandali", oparty na faktach film, to fascynująca wycieczka po zakamarkach jego niesamowitego życia. 

Reżyser filmu, Michael Winterbottom, przekonuje, że Raymond miał wiele twarzy:  "Wydawało się, że każdemu prezentował inną. Miałem poczucie, że być może w każdej z nich jest autentyczny, i że naprawdę taki był w stosunku do poszczególnych osób. Natomiast siedząc sam w swoim apartamencie, jakby niemal nie istniał. Po prostu był osobowością, która funkcjonowała tylko w sferze publicznej. Dlatego w filmie jest scena z Debbie (córką Raymonda), w której Fiona (jego kochanka) go opuszcza, a on przestaje podnosić się z łóżka i córka musi go stamtąd zabrać i umieścić z powrotem w świecie Soho, gdyż tak naprawdę istnieje tylko w nim. Inni opowiadali nam, że kiedy po szalonej nocy wracał do swojego apartamentu, nie można go było w zasadzie odróżnić od klubu nocnego".

Reklama

Paul Raymond "był prawdziwym bohaterem" - pisze o nim Paul Willetts, autor książkowej biografii. Jako jeden z nielicznych tak efektywnie wpłynął na obyczajowość całego społeczeństwa. "Politycy żonglują zapisami prawnymi na wiele sposobów, ale wątpię, by wielu z nich udało się zmienić w społeczeństwie tyle, co Raymondowi (...). Nie można wątpić ani w jego ogromny wpływ na brytyjską obyczajowość, ani w odwagę z jaką zmierzał się ze swoimi przeciwnikami".

Paul Raymond był niczym współczesny król Midas. Dzięki biznesowym umiejętnościom, wszystko, czego dotknął zamieniało się w złoto. I podobnie jak w mitycznej historii - miało drugie dno. "Paul całe swoje życie w pewien sposób bał się, że ludzie chcą się z nim przyjaźnić tylko dlatego, że jest bogaty. Był bardzo podejrzliwy" - podaje Daily Mail.

Film "Prawdziwa historia króla skandali" skierowany jest wyłącznie dla widzów dorosłych.  W filmie zobaczymy Steve'a Coogana jako Raymonda , Annę Friel jako żonę Raymonda,  Tamsin Egertonj ako jego kochankę oraz Imogene Poots jako córkę.

"Prawdziwa historia króla skandali" w kinach od 31 maja 2013.


Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: film | kino | tylko dla dorosłych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy