Reklama

Bob Dylan sprzedał swoją posiadłość w Szkocji. Zawrotna cena za luksusowe wnętrza

Za swoją rezydencję w szkockich górach Bob Dylan zainkasował dokładnie 4 257 650 funtów, czyli 5 342 495 dolarów. Ponad 10-hektarową posiadłość w Parku Narodowym Cairngorms nabył producent whisky - firma Angus Dundee Distillers.

"Moje serce jest w Highlands, dokądkolwiek gnam / gdy mnie wezwą do domu, będę właśnie tam" (przekł. Filip Łobodziński) - śpiewał w 1997 roku Bob Dylan. W 2006 roku razem z bratem Davidem Zimmermanem muzyk kupił Aultmore House - posiadłość w okolicy Nethy Bridge. 

Ponieważ jednak, jak powiedział BBC Tom Stewart-Moore, opiekujący się ofertą przedstawiciel agencji nieruchomości Frank Knight, od czasu poprzedzającego pandemię covid-19 żaden z właścicieli nie odwiedzał rezydencji, w lipcu tego roku wystawili ją na sprzedaż.

Więcej w serwisie: Katarzyna Bosacka przestrzega kobiety. Mówi o finansowej niezależności. Pod postem burza

Reklama

Imponująca posiadłość Boba Dylana. Co skrywają wnętrza Aultmore House?

Aultmore House to okazała rezydencja - jest w niej w sumie 16 sypialni, 11 łazienek, cztery salony-bawialnie i pokój muzyczny. Na terenie tej ponad 10-hektarowej posiadłości znajdują się też domki gościnne, duża szklarnia, otoczony murem ogród, fontanna, a nawet boisko do krokieta.

Dom został zbudowany przez biznesmena Archibalda Merrileesa w latach 1911-1914 jako letnia rezydencja. Merrilees w połowie XIX wieku otworzył pierwszy w Rosji dom towarowy M&M, ale z powodu rewolucji w 1922 roku został zmuszony go sprzedać, a jego fortuna podupadła.

Później, w czasie drugiej wojny światowej, Aultmore House służył jako szpital dla przechodzących rekonwalescencję żołnierzy, a następnie pensja dla panien, której właścicielem był urodzony w Nowej Zelandii szpieg - ocalały z niemieckiego obozu w Colditz. Na początku tego wieku w rezydencji kręcono serial “Pan na dolinie", co przysporzyło jej popularności jako miejsca do organizacji wesel.

Czytaj więcej w serwisie: Trzy znaki zodiaku które mogą liczyć na magiczne święta. To będzie wyjątkowy czas 

Nowy rozdział Aultmore House. Posiadłość trafiła w ręce producenta whiskey

"Z przyjemnością dzielę się informacją, że Aultmore House, który został wprowadzony na rynek w lipcu, został właśnie sprzedany nowym opiekunom, którzy otworzą nowy rozdział w życiu tego wspaniałego domostwa" - powiedział Tom Stewart-Moore z agencji nieruchomości Knight Frank.

Bob Dylan i jego brat nabyli Aultmore House w 2006 roku za 2,2 mln. funtów, a więc cena nieruchomości wzrosła od tego czasu niemal dwukrotnie. Teraz rezydencję kupił producent whisky Angus Dundee Distillers - firma jest właścicielem destylarni Tomintoul w Cairngorms i Glencadam w Brechin. 

PAP Life 

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy