Reklama

Reklama

Katarzyna Ankudowicz dołączyła do obsady "Przyjaciółek"

Katarzyna Ankudowicz to kobieta spełniona. Prywatnie szczęśliwa żona i matka. Zawodowo aktorka poszukująca wyzwań. Lubi żyć w zgodzie z naturą i nie stroni od aktywności fizycznych. Jeżeli angażuje się w projekt, to daje sto procent siebie, ale czas wolny poświęca rodzinie. W życiu stawia na zdrowe proporcje. Czy to przepis na szczęście? Katarzyna Ankudowicz w jesiennej ramówce POLSATU wystąpi w nowej serialowej roli. Sprawdzi się jako przyjaciółka Ewa?

Katarzyna Ankudowicz: Epizody w serialach przerabia na perły

Katarzyna Ankudowicz zapada w pamięć. W szkołach teatralnych takie osoby jak on określa się mianem "aktorek charakterystycznych". To oznacza, że przy odrobinie szczęścia ze strony reżyserów sprawdzi się w rolach komediowych i dramatycznych. Patrząc na dorobek Katarzyny Ankudowicz, na razie na szali więcej jest tych pierwszych. Najczęściej zaczyna się od epizodu.

Bycie postacią drugoplanową nigdy nie jest łatwe dla aktorki. Kilka minut na ekranie, niekiedy jedno słowo do wypowiedzenia lub posiłkowanie się zdawkowym dialogiem przez kilka odcinków z głównymi bohaterami, parzenie kawy w tle lub przynoszenie dokumentów... Jak na tej bazie zbudować postać? Ankudowicz to potrafi!

Reklama

Katarzyna Ankudowicz: Ona sobie radę da!

Katarzyna Ankudowicz jest mistrzynią epizodycznych ról. Delikatna charakteryzacja i praca stylistów na planie potęgują talent 40-letniej aktorki. Doskonale było to widać w serialu "O mnie się nie martw". Postać, którą stworzyła Ankudowicz, została z uśmiechem przyjęta przez ekipę i bezgranicznie pokochana przez publiczność serialu. 

Scenarzyście wiedzieli jedno... rolę Marty Piątek należy rozpisać nie tylko na kolejne odcinki, ale na kolejne sezony serialu. Po sześciu latach aktorka zrezygnowała z wcielania się w rozbudowaną postać Marty Piątek-Małeckiej i podjęła decyzję, że odchodzi z planu. To był cios dla widzów, ale Ankudowicz nie lubi stagnacji. Aktorka wciąż potrzebuje nowych wyzwań.

Katarzyna Ankudowicz zachwyciła Holland i Koterskiego

Już na studiach w szkole teatralnej Katarzyna Ankudowicz wygrywała castingi. Jednym z nich był epizod w "Dniu Świra", siedząc w przedziale razem z Katarzyną Zielińską i Markiem Kondratem Katarzyna Ankudowicz parodiowała plotkujące ze sobą kobiety. Słynne "pi, pi, pi" weszło do języka popkultury młodzieży, która film Marka Koterskiego cytowała bez opamiętania.

Talent młodej aktorki doceniała także Agnieszka Holland, zatrudniając Ankudowicz na planie filmu "Julia wraca do domu".

Szerszej publiczności filigranowa aktorka jest znana z seriali telewizyjnych. Rozpoznawalność zapewniła jej postać Sylwii Nowik z serialu "Bulionerzy". Poza rolami na srebrnym ekranie Katarzyna Ankudowicz nie stroni od teatralnych desek. Publiczność zna ją z występów w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, gdzie przepracowała trzy sezony i wciąż chętnie tam wraca.

Katarzyna Ankudowicz pojawi się w nowej ramówce POLSATU

Wygląda na to, że w nowym sezonie kultowego serialu "Przyjaciółki" Patrycja, w którą wciela się Joanna Liszowska, będzie miała konkurencję. Na jej drodze stanie Ewa! Właśnie w tę bohaterkę wcieli się Katarzyna Ankudowicz. Fani na tę wiadomość zareagowali z radością i już nie mogą się doczekać nowych odcinków. 

Jaką będzie postacią? Spójrzmy na charakteryzację. Żółta sukienka, panterka i złote dodatki? Serialowa Ewa nie będzie cichą myszką. Intrygantka? To się okaże... Wiele będzie od niej zależało... Ewa Matys to bizneswoman. Jako właścicielka salonu fryzjerskiego będzie rozdawać karty w serialu "Przyjaciółki"? Przekonamy się już we wrześniu na antenie POLSATU.

W 18. sezonie do obsady dołączył także Paweł Ławrynowicz, a widzowie zobaczą również Rafała Szatana, który zadebiutował w produkcji w finale siedemnastej serii. W rolach głównych występują: Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska-Brauer i Agnieszka Sienkiewicz, a oprócz nich między innymi Paweł Małaszyński, Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Wieszczek, Marek Bukowski, Adam Adamonis, Elżbieta Jarosik, Dorota Kolak, Nicole Bogdanowicz, Marcin Korcz i Kacper Kuszewski.

Zobacz także:

Katarzyna Ankudowicz prywatnie. Co wiedzą o niej fani?

Katarzyna Ankudowicz w kostiumie kąpielowym. Ciało bogini o każdej porze roku!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy