Reklama

Reklama

Krystyna Sokołowska najpiękniejszą Polką. Kim jest nowa Miss Polonia?

25-latka z Białegostoku nie miała sobie równych na gali we Włocławku. Zwyciężyła w konkursie piękności Miss Polonia 2021/22, dołączając do m.in. Ewy Wachowicz czy Anety Kręglickiej, które zdobyły tytuł przed laty. Co wiemy o tegorocznej triumfatorce?

Po raz 43. wyłoniono zwyciężczynię konkursu Miss Polonia. O tytuł na gali we Włocławku rywalizowało 20 kandydatek, ale tylko jedna z nich mogła otrzymać koronę najpiękniejszej. Decyzją jury tytuł przypadł mieszkance Białegostoku.

Historia konkursu Miss Polonia

Miss Polonia to konkurs piękności organizowany od 1929 roku, z przerwami w latach 1931, 1935–36, 1938–56 i 1959–82. Zwyciężczyni w danym roku reprezentuje Polskę w międzynarodowych plebiscytach, takich jak Miss Universe, Miss World czy Miss International.

Do najbardziej znanych laureatek należą bez wątpienia Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz czy Karolina Bielawska, która zwyciężyła w 2019 roku, a chwilę później została wybrana najpiękniejszą kobietą świata, zdobywając tytuł Miss World 2021.

Reklama

Zobacz również: Karolina Bielawska została Miss World 2021! Polka najpiękniejszą kobietą świata

Miss Polonia 2021/22 - laureatki

W tym roku o koronę walczyło 20 kandydatek wybranych w regionalnych etapach konkursu. Finał składał się z trzech etapów. Do pierwszego przystąpiły wszystkie uczestniczki, do drugiego przeszło 10, a w ścisłym finale wystąpiło pięć z nich. Panie zaprezentowały się w strojach koktajlowych, kąpielowych i sportowych, sukniach ślubnych i wieczorowych oraz w kreacjach casual.

Kandydatki oceniało jury konkursowe pod przewodnictwem Jagody Piątek-Włodarczyk. Jedną ze współprowadzących galę była Miss World 2021/2022 Karolina Bielawska, a gościem specjalnym była Miss Ukrainy Ołesandra Jaremczuk.

Ostatecznie tytuły przypadły:

I ViceMiss Polonia 2022 – Karolina Malina

II ViceMiss Polonia 2022 – Julia Baryga

Miss Polonia Publiczności 2022 – Sandra Staszewska

Miss Polonia Drogerii Natura 2022 – Agnieszka Brewka

Krystyna Sokołowska - Miss Polonia 2021/22

Miss Polonia 2021/22 została Krystyna Sokołowska z Białegostoku. Zwyciężczyni jako nagrodę otrzymała samochód i kartę paliwową, z której będzie mogła korzystać przez dwa lata. Tak 25-letnia studentka Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego, która ma 180 cm wzrostu, przedstawiła się jeszcze przed konkursem:

Zobacz również: Co się stało z jedną z najpiękniejszych polskich miss? Przed laty zniknęła, a w jej rodzinnym mieście huczało od plotek!

Dlaczego postanowiła zawalczyć o tytuł?

- Gdybym miała przyjemność zostać Miss Polonia chciałabym wykorzystać swój głos, wizerunek i doświadczenie aby pomagać innym - w szczególności kobietom. Pomóc im zauważyć piękno i siłę, które tkwią w każdej z nas oraz odnaleźć poczucie własnej wartości. Chciałabym również edukować młodzież - szczególnie dziewczęta, które są narażone na negatywne działanie i wpływ internetu co przyczynia się do wielu zaburzeń zarówno podczas okresu dojrzewania jak i w późniejszym, dorosłym życiu - przekonywała jeszcze jako kandydatka.

Krystyna Sokołowska koronę konkursu Miss Polonia otrzymała z rąk ubiegłorocznej zwyciężczyni, Natalii Gryglewskiej.

Zobacz również: Jak dziś wygląda Isabella Barrett, mała miss z "Toddlers and Tiaras"?

Styl.pl/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Miss Polonia | konkurs piękności | wybory miss

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama