Reklama

Reklama

Książę Filip dusił się w pałacu Buckingham? Plotki o jego zdradach krążyły w mediach!

Oficjalnie małżeństwo księcia Filipa i królowej Elżbiety II uchodziło za idealne, jednak tak naprawdę ich związek wcale taki nie był. Początkowo w mediach pojawiało się sporo plotek na temat domniemanych zdrad męża królowej. O czym pisano?

Dziś Pałac Buckingham przekazał smutną wiadomość, na którą wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej przygotowywali się już od dłuższego czasu. Królowa Elżbieta II przekazała, że jej wieloletni małżonek zmarł. Niestety księciu Filipowi nie udało się dożyć setnych urodzin. Odszedł w wieku 99 lat.

Windsorowie przez lata dbali o to, aby zachować nienaganną reputację, jednak plotki o romansach księcia Edynburga i tak krążyły w mediach. 

Królowa Elżbieta i książę Filip spotkali się w roku 1939 i od razu między nimi zaiskrzyło. Przyszła królowa, która była wtedy jeszcze nastolatką, szybko zauroczyła się przystojnym kadetem, który miał powodzenie u płci pięknej. Niestety rodzina młodej księżniczki początkowo nie podchodziła zbyt entuzjastycznie do jej planów wobec mężczyzny, który skupiał się w tym czasie na karierze wojskowej. 

Reklama

W końcu jednak w 1946 roku przekonał do siebie króla Jerzego VI i otrzymał zgodę na ślub z jego córką. Para pobrała się w Opactwie Westminsterskim. Decyzja o małżeństwie z Elżbietą II nie była jednak dla księcia łatwa, bo oznaczała mnóstwo wyrzeczeń. 

Podobno królewski małżonek przez dłuższy czas czuł się niedoceniany, a zagraniczne media często rozpisywały się o kryzysach pary. 

Niczego nigdy nie udowodniono, ale w Wielkiej Brytanii często mówiło się, że książę Filip miewał przelotne romanse. Podobno podczas zagranicznych podróży miał bawić się w towarzystwie pięknych kobiet. 

Biografka Sarah Bradford pisała, że na liście domniemanych kochanek ukochanego królowej było również wiele arystokratek. Z kim miał romansować Filip? 

Podejrzewano go m.in. o romans z takimi pięknościami jak: Christine Keeler, Galina Ułanowa czy nawet księżna Aleksandra z Kentu, jednak nawet jeśli któryś z romansów księcia Filipa faktycznie miał miejsce, to królowa Elżbieta zadbała o to, aby przelotne przygody jej małżonka nie wyszły na jaw.

Czytaj więcej:

Książę Filip nie żyje. Historia miłości w Pałacu Buckingham!

Tragiczne losy matki księcia Filipa. Była torturowana!

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje