Reklama

Reklama

Książę William krytykuje BBC

W1995 roku telewizja BBC wyemitowała wywiad, w którym księżna Diana podczas separacji z Karolem opowiadała o szczegółach ich małżeństwa. Książę William uważa, iż przyczynił się on do medialnej śmierci jego matki i ostro krytykuje telewizję.

Telewizja BBC One w ostatni poniedziałek miała wyemitować film traktujący o kulisach wywiadu z księżną Dianą w 1995 roku, który wywołał spore kontrowersje. 

Książę William postanowił odnieść się do kwestii pamiętnego wywiadu. W wydanym oświadczeniu mówi o tym, że telewizja używała fałszywych dokumentów i kłamstw, by uzyskać wywiad z księżną. Uważa, że niekompetencja telewizja doprowadziła do zmanipulowania jego matki i wpłynęła na jej kontrowersyjne odpowiedzi, które rozpętały medialną burzę. Zarzucił im, że te manipulacje doprowadziły do pogorszenia relacji między jego rodzicami i dodatkowo, do ranienia innych z ich najbliższego otoczenia. Uważa, że błędy, które popełniła ówczesna ekipa telewizyjna, doprowadziły do pogłębienia paranoi księżnej i do znacznego pogorszenia jej stanu psychicznego.

Reklama


Bardzo ważnym zdaniem, które padło podczas oświadczenia księcia Williama, było to, w którym traktował o erze wolnych mediów. Powiedział, że w dobie fake newsów szczególnie ważne jest, by zwracać uwagę na publikowanie niezmanipulowanej prawdy. Uważa, że ówczesna niekompetencja dziennikarska doprowadziła nie tylko do zniszczenia księżnej i całej rodziny królewskiej, lecz również pogorszyła ogólną kondycję mediów. 

Głos zabrał również brat Williama, Harry. Odnosząc się do tej sytuacji, napisał: "Nasza matka straciła życie z powodu takich praktyk, a nic w tej sprawie się nie zmieniło".

Obecny dyrektor generalny BBC, Tim Davie przyznał, że wówczas telewizja popełniła wiele błędów i powinna była działać bardziej przejrzyście.

Czytaj również:

Zmarł kultowy polski raper! 

Poruszające wyznanie Ewy Farny! 

Edyta Herbuś w gorącej sesji zdjęciowej! 

Księżniczka Beatrice nie ma litości dla Meghan Markle! 

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy