Reklama

Reklama

Co najlepiej nawilża?

Spróbujmy zatrzymać wodę w skórze, a pozbędziemy się zmarszczek

Łagodząca gliceryna

Jest cennym składnikiem kremów i balsamów, ponieważ wnika w głąb skóry i skutecznie zatrzymuje w niej wodę. A to sprawia, że cera staje się gładsza i jędrniejsza, zmarszczki płytsze. Gliceryna doskonale łagodzi też wszelkie podrażnienia.

Aminokwasy i kolagen

Aminokwasy (cegiełki, z których zbudowane jest białko) dodawane do kosmetyków dobrze wiążą wodę w skórze. A kolagen ułatwia jej przenikanie w głąb naskórka. Dlatego kremy i balsamy z tymi składnikami mają tak silne właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe.

Kwas hialuronowy

Dokonał prawdziwej rewolucji w kosmetyce, bo ma niezwykle silne zdolności wiązania cząsteczek wody. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, dlatego nie powoduje żadnych zagrożeń ani ryzyka alergii. Z wiekiem nam go ubywa, dlatego skóra wiotczeje i tworzą się zmarszczki.

Ochronne ceramidy

Ceramidy to substancje o strukturze ciekłych kryształów, które chronią naskórek przed utratą wody. To dzięki nim nasza skóra jest elastyczna i nawilżona. Z wiekiem, a także pod wpływem stresu, zanieczyszczeń i promieniowania UV ceramidów ubywa i trzeba je uzupełniać.

Dobroczynne olejki

Doskonale radzą sobie z przesuszeniem cery. Wystarczy rozprowadzić kilka kropli olejku, np. migdałowego, różanego na czystej, lekko zwilżonej skórze, aby zapewnić jej dobre nawilżenie i odżywienie. Olejki są niezastąpione szczególnie w pielęgnacji cery dojrzałej. Można dodawać je do ulubionego kremu.

Cenny mocznik

W kosmetyce stosuje się go od dawna, ale ze względu na źle kojarzącą się nazwę nie wymieniano mocznika w składzie kremów czy balsamów. Jego właściwości nawilżające są równie silne jak kwasu hialuronowego. Kosmetyki z mocznikiem szczególnie polecane są do pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do podrażnień.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje