Reklama

Reklama

Obudź się piękniejsza

Jak działają „nocne” kosmetyki.

Z badań kosmetologicznych wynika, że największe znaczenie dla urody ma nocna pielęgnacja. W ciągu dnia skóra nastawiona jest na obronę: walczy z wolnymi rodnikami, które powstają w wyniku stresu, zanieczyszczenia powietrza i promieniowania słonecznego. Zaś kiedy śpimy, nasz organizm regeneruje się.

Najważniejszy dla urody jest proces, który odbywa się między 2. a 3. rano - w tym czasie bowiem odbudowuje się naskórek i odnawiają włókna elastyczne skóry. W nocy także część mechanizmów ochronnych skóry zostaje wyłączona i dlatego składniki kosmetyków mogą w nią głębiej wnikać. Wykorzystaj to, by rano obudzić się młodsza i piękniejsza!

Reklama

Dłonie i stopy

Na szorstką skórę dłoni najlepszym sposobem jest nałożenie dość grubej warstwy kremu odżywczego lub masła do ciała i włożenie lateksowych rękawiczek na noc. Stanowią one tzw. opatrunek okluzyjny dla kosmetyku, dzięki nim składniki aktywne penetrują głębiej skórę. Aby skóra dłoni była idealnie gładka, taką kurację należy stosować raz w tygodniu.

Zaś na suche pięty... Nałóż na stopy grubą warstwę kremu i skarpety. Wcześniej możesz pięty lekko zetrzeć "na mokro" tarką lub pumeksem. Rano ich skóra będzie miękka i gładka.

Twarz

Nocą skóra traci znacznie więcej wody niż za dnia, dlatego wieczorem nigdy nie zapominaj o kremie. A jeśli masz suchą skórę, raz w tygodniu stosuj nawilżająca maseczkę na noc.

Wtedy także szybciej przebiega proces podziału komórek - skóra łatwiej pozbywa się zrogowaciałej warstwy naskórka. Dlatego przynajmniej 2 razy w tygodniu stosuj na noc złuszczający krem z retinolem. D Jeśli chcesz się obudzić z piękną, promienną cerą, na noc wklep w nią wyciśnięty sok z ogórka.


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje