Reklama

Reklama

Jak zrobić kreskę na powiece?

To nie takie trudne.

Nadają oczom piękny kształt, podkreślają barwę tęczówki, a nawet odmładzają, "podnosząc" opadające kąciki. Umiejętnie zrobione kreski na powiekach mają ogromne możliwości!

Reklama

Jeśli nigdy ich nie rysowałaś, spróbuj, nie pożałujesz. Ćwiczenia zacznij eyelinerem w kremie i pędzelkiem lub bardzo miękką kredką. Te kosmetyki są najłatwiejsze w obsłudze i nietrudno jest zetrzeć małe wpadki, np. krzywo narysowaną linię.

Krok po kroku

Najpierw naciągnij powiekę palcem wskazującym, aby rozprostować wszystkie załamania - wtedy kreska będzie równa. Zacznij od narysowania cienkiej linii wzdłuż górnych rzęs - od połowy powieki aż do zewnętrznego końca. Linię staraj się zrobić jak najbliżej rzęs.

Stopniowo pogrubiaj kreskę. Jeśli robisz makijaż wieczorowy, zdecyduj się na nieco grubsze kreski, które nie łączą się w zewnętrznych kącikach - takie malowała sobie sławna modelka Twiggy. Ale bądź ostrożna - zbyt "mocne" kreski mogą sprawić, że makijaż będzie zbyt "ciężki" i doda ci lat.

Wewnętrzne krawędzie górnych powiek obrysuj bardzo cienką linią. W tym miejscu gruba kreska wygląda bardzo nienaturalnie.

Chcesz optycznie powiększyć oczy? Delikatnie rozetrzyj kreskę, aby uzyskać efekt "przydymionego oka". Na koniec mocno wytuszuj rzęsy.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?Dowiedz się więcej na temat: makijaże

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje