Reklama

Reklama

​Czas wzmocnić mięśnie brzucha

W tym odcinku chciałbym skupić się na tzw. spięciu prostym brzucha. Jednym z moich ulubionych ćwiczeń jest sprawdzian, czyli sto powtórzeń. Jego wykonanie w pełnym zakresie świadczy o tym, że mamy dobrze wypracowane i silne mięśnie brzucha.

Ćwiczenie polega na wykonaniu 25 powtórzeń skłonów w przód z pozycji leżącej. Ważne jest, aby zachować tylko 5 sekund przerwy między seriami. Takie działanie należy powtórzyć 4 razy, czyli w sumie robimy 100 powtórzeń.

Porady dla początkujących

Najlepiej zacznij od 4 serii po 5 powtórzeń. Ważna jest regularność - 3 razy w tygodniu! Wspomoże to stopniowe kształtowanie mięśni i wzmacnianie kondycji. Każdego kolejnego tygodnia można próbować dokładać po jednym powtórzeniu do wykonywanej serii.

 Średniozaawansowani

Kolejnym etapem jest wykonywanie 4 serii skłonów po 15 powtórzeń. Oczywiście należy pamiętać o regularności, a wraz ze wzrostem formy realizować zadanie 4 razy w tygodniu. Z każdym tygodniem zwiększaj po jednym powtórzeniu w serii. Wykonanie 4 serii po 25 powtórzeń świadczy o tym, że Twoje mięśnie brzucha są już dobrze wypracowane i warto dołożyć kolejne ćwiczenie do planu treningu.

Reklama

Pamiętaj!

 Jeśli nie jesteś pewna, czy to ćwiczenie jest dla Ciebie odpowiednie, skonsultuj się z trenerem lub fizjoterapeutą.
 Zwróć szczególną uwagę na technikę wykonania ćwiczeń. Wykonane nieprawidłowo, niechlujnie i bez nadzoru specjalisty, mogą zrobić więcej złego niż pomóc.
Powodzenia! KONRAD GACA

Ćwiczenie:
1. Zgięte nogi umieść na podwyższeniu. Możesz wykorzystać fotel, krzesło lub kanapę. Pamiętaj, żeby podczas całego ćwiczenia równomiernie oddychać.
2. Następnie podnieś się wysoko, do samego końca tak, by dotknąć piersią kolan. Nie jest to takie łatwe, więc w początkowych próbach możesz skorzystać z pomocy drugiej osoby, która przytrzyma Ci podudzia. Ważne! Pamiętaj, aby ręce trzymać przed sobą, a nie za głową, gdyż wtedy naciskasz na kręgi szyjne i jest to niebezpieczne dla Twojego kręgosłupa.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy