Reklama

Reklama

Długie i piękne

Pielęgnacja długich włosów to wyzwanie. Z upływem czasu mogą tracić blask i rozdwajać się na końcach. Na szczęście nie muszą!

Mycie

Zbyt częste moczenie włosów osłabia je - stają się bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego co drugie mycie zastępuj zwykły szampon suchym, który oczyści włosy z nadmiaru sebum. Do mycia tradycyjnego wybieraj produkty lekkie, ziołowe lub wzmacniające. Unikaj gorącej wody. Płukanie chłodną domknie łuski.

Odżywianie

Reklama

Długie włosy są z tobą kilka lat, dlatego potrzebują wzmocnienia. Przy każdym myciu nakładaj na nie odżywkę, a 1-2 razy w tygodniu stosuj maskę. Dzięki temu nie tylko zapewnisz im zdrowy lśniący wygląd, ale też nie będziesz mieć większych problemów z rozczesywaniem. Na suche włosy możesz stosować odżywki w spreju.

Czesanie

Zasada numer jeden: nic na siłę! Splątania włosów unikniesz, rozczesując je przed myciem, a następnie przeczesując po nałożeniu odżywki (użyj grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach). Pamiętaj, by po umyciu nie czesać mokrych włosów - daj im podeschnąć. Wybieraj szczotki z naturalnego włosia lub tzw. detangling brushes. Gumki tradycyjne zastąp spiralnymi, które nie wplątują się we włosy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje