Reklama

Reklama

Idealny kształt brwi

Źle dobrany zarys brwi może zmienić wyraz twarzy. Jaki więc kształt będzie dla nas najkorzystniejszy?

- Przed przystąpieniem do wyboru i regulowania zastanów się, jaki masz owal twarzy - radzi Aneta Błaszczak, wizażystka współpracująca z marką Lashbrow. Jej zdaniem najważniejszy w "projektowaniu" łuku brwiowego jest owal twarzy i osadzenie oczu.

Równie istotne jest, by nie powielać ich zarysem kształtu twarzy. I tak na przykład - przy okrągłej twarzy brwi powinny mieć ostre kanty, i na odwrót - ostre rysy twarzy łagodzimy zaokrąglonym kształtem łuku brwiowego.

A tak wyznaczysz:

Początek brwi - przyłóż pędzelek, patyczek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików oka w linii prostej, tak by koniec dotykał brwi.

Reklama

Łuk wzniesienia brwi powinien znajdować się w odległości 2/3 od początku brwi i być ich najwyższym punktem. Nie może być zbyt ostry i powinien się zwężać ku końcowi.

Wyznacz koniec - poprowadź linię od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tu brew powinna być cieńsza i zajmować 1/3 długości.

Twarz trójkątna

 By czoło wydawało się węższe, brwi muszą unosić się lekko ku górze przy końcach. Początki zagęszczamy.

Twarz okrągła

Najlepsze są brwi o kształcie lekkiego trójkąta, wyostrzone, z mocniejszym zaznaczeniem łuku wzniesienia (nie okrągłe!).

Twarz podłużna

Najkorzystniejsze są szerokie brwi - niemal proste, a na końcach delikatnie opadające. Taka linia skróci twarz.

Twarz kwadratowa

Kształt łuku brwiowego musi osłabić rysy. Dlatego brwi powinny być łagodne, nieco okrągłe.


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy